Knygų rinkiniai IKI -30% PIGIAU! Naršykite čia >>

Alexander Lowen (1910 m. gruodžio 23 d. Niujorkas, JAV - 2008 m. spalio 28 d. Naujasis Keinas, JAV) – amerikiečių gydytojas ir psichoterapeutas, vienas iš bioenergetinės psichoterapijos pradininkų.

Alexander Lowen knygos

Rasta: 2

Depresija ir kūnas. Veiksmų planas | Alexander Lowen
-50% su kodu: PATOGU
4,93 €
Kaina su kodu: 2,47 €
Turime sandėlyje
Rasta: 2Alexander Lowen gimė Niujorke, čia baigė City College of New York aukštąją mokyklą – įgijo mokslo ir verslo bakalauro laipsnį. Studijas tęsė Bruklino teisės mokykloje ir tapo teisės daktaru. Šiuo gyvenimo etapu jis ėmė domėtis, koks ryšys sieja kūną ir psichiką. Vėliau sutiko Foido mokinį, garsų amerikiečių psichoanalitiką Wilhelmą Reichą, kuris tapo Alexander Lowen įkvėpėju ir mokytoju.

Alexander Lowen pas garsųjį psichoanalitiką mokėsi psichoanalizės, o baigęs jo mokymus pats tapo terapeutu. Kelis metus jis praleido Šveicarijoje, kur studijavo Ženevos universitete ir gilino savo psichoterapijos žinias. XX a. penktajame ir šeštajame dešimtmetyje jis ištobulino savo bioenergetinės analizės metodą, kuriuo pagrindė psichikos ir kūno ryšį. Jis sukūrė pamatinius bioenergetinės terapijos principus ir įrodė šio metodo veiksmingumą. Jo įkurtas Tarptautinis bioenergetinės analizės institutas sėkmingai veikia ir šiandien – jam priklauso daugiau kaip 1500 gydytojų, o tinklas apima 54 įstaigas visame pasaulyje.

Ilgą laiką Alexander Lowen gyveno ir dirbo Naujojo Keinano mieste Konektikuto valstijoje. Jam 2006 m. patyrus širdies smūgį susirūpinta jo veiklos tęstinumu ir įsteigtas Alexandro Loweno fondas, kuriam šiuo metu vadovauja psichoterapeuto sūnus Fredericas. Alexander Lowen mirė 2008 m., sulaukęs garbingo 97 metų amžiaus.

2007 m. įsteigtas Alexandero Loweno fondas rūpinasi psichoterapeuto mokslinio palikimo išsaugojimu ir sklaida. Čia studentai, gydytojai praktikai, mokytojai ir visi, besidomintys psichoterapija, gali kreiptis norimos informacijos. Fondas organizuoja paskaitas, seminarus ir dirbtuves, taip pat užsiima leidybine veikla.

Alexandro Loweno plunksnai priklauso 14 darbų. Į lietuvių kalbą išleistas vienas populiariausių jo veikalų „Depresija ir kūnas“, kuriame siūloma gydyti šią ligą atkuriant ryšį su realybe, o pirmiausia – su savo kūnu. Didelį dėmesį jis skiria fizinei emocijų išraiškai, kurią kitos psichoterapijos mokyklos ne visada tinkamai įvertina.

„1938-aisiais staiga supratau, kad mano gyvenimas tuščias ir pasijutau sugniuždytas… Suvokiau, kad mano depresija susijusi su mano kūniško pasitenkinimo trūkumu, kylančiu iš pasyvaus gyvenimo būdo… Ėmiau kasdien po darbo mankštintis bent pusvalandį… Šie pratimai davė laukiamų rezultatų ir aš supratau, kur noriu būti – savo kūne, ne sieloje“, – apie savo pasirinkimą tapti psichoterapeutu pasakoja Alexander Lowen.