Knygų rinkiniai IKI -30% PIGIAU! Naršykite čia >>

George Saunders (gimė 1958 m gruodžio 2 d., Teksase, JAV) – amerikiečių apsakymų, ese, knygų vaikams ir romanų autorius, 2017-tų metų „Man Booker“ premijos laureatas.

George Saunders biografija prasideda Amarilo mieste, Teksase. Rašytojas lankė Šv. Demjano katalikų mokyklą, vėliau mokėsi Oak Forest aukštojoje mokykloje Ilinojaus valstijoje.

George Saunders knygos

Rasta: 2

Linkolnas bardo | George Saunders
-60% su kodu: PATOGU
10,87 €
Kaina su kodu: 4,35 €
Turime sandėlyje
Linkolnas bardo (knyga su defektais) | George Saunders
-10% su kodu: PATOGU
2,69 €
Kaina su kodu: 2,42 €
Turime sandėlyje
Rasta: 2

1981-ais metais jis baigė geofizinės inžinerijos mokslus. 1988-tais metais autoriui buvo suteiktas Sirakūzų universiteto kūrybinio rašymo magistro laipsnis. Universitete jis susitiko su savo būsima žmona Paula Redick.

Kalbėdamas apie žmones, įkvėpusius jo kūrybą, George Saunders įvardina rusų autorius Nikolajų Gogolį, Levą Tolstojų bei Antoną Čechovą. Rašytojas nevengia jų citatų bei deklaruotų idėjų. Taip pat autorius sako, kad jį įkvepia absurdo komedijos ir žavi rašytojai Mark Twain, Daniil Kharms, Monty Python, Steve Martin, Jack Handey ir kiti. Be to, jam patinka minimalistinės amerikiečių grožinės literatūros kūrybos bruožai, kuriais pasižymi Sherwood Anderson, Ernest Hemingway, Raymond Carver, Tobias Wolff ir kiti.

1989-1996-tais metais George Saunders dirbo techniniu rašytoju ir geofizikos inžinieriumi aplinkos inžinerijos įmonėje. Taip pat, kurį laiką jis praleido Sumatroje, kaip naftos žvalgybos įgulos narys.

Nuo 1997-tų metų autorius Sirakūzų universitete dėsto kūrybinį rašymą bei pats kuria įvairaus žanro darbus. Tarp jo kūrinių – trumpos istorijos, negrožinės literatūros tekstai ir romanas.  

George Saunders grožinė literatūra dažnai sutelkia dėmesį į vartotojiškumo absurdą, įmonių kultūrą ir žiniasklaidos vaidmenį. Nors daugelis apžvalgininkų mini satyrinį tekstų atspalvį, jo kūryba taip pat kelia moralinių ir filosofinių klausimų. Tragikominiai kūrybos elementai skatina  autorių lyginti su Kurt Vonnegut, kuris taip pat įvardijamas, kaip vienas įkvėpėjų.

 2013-tais metais žurnalas „Time“ paskelbė autorių viena iš 100 įtakingiausių pasaulio asmenybių.

George Saunders išleido jau daugiau nei dešimt knygų. Jo pasakojimai reguliariai pasirodo „The New Yorker“ žurnale nuo 1992 metų. Pirmasis apsakymų rinkinys „CivilWarLand in Bad Decline“ 1996-tais metais tapo PEN/Hemingway apdovanojimų finalininku. 2013-tais apysakų rinkinys „Tenth of December“ pateko tarp Nacionalinės knygos premijos finalistų bei buvo apdovanotas keliais kitais literatūriniais prizais.

Pirmasis George Saunders romanas „Linkolnas bardo“ sulaukė daug dėmesio, 2017-tais metais laimėjo prestižinį „Man Booker“ apdovanojimą bei tapo tarptautiniu bestseleriu. Knyga išversta į lietuvių kalbą, tad kviečiame originalų ir jaudinantį kūrinį įsigyti internetu.