Knygų rinkiniai IKI -30% PIGIAU! Naršykite čia >>

Gražina Baikštytė (g. 1951 m. liepos 20 d., Vilnius) – lietuvių kino ir televizijos aktorė, baigė garsųjį VGIKą - kinematografijos institutą Maskvoje, kuriame studijavo kino režisieriai Vytautas Žalakevičius ir Raimondas vabalas, kino operatorius Jonas Gricius, muzikantas ir kompozitorius Olegas Ditkovskis. Sukūrusi daugiau nei 40 vaidmenų Lietuvos bei užsienio autorių filmuose.

Gražina Baikštytė knygos

Rasta: 4

Šarūnas Bartas: kai gyvenimas tampa kinu | Gražina Baikštytė
-35% su kodu: PATOGU
13,59 €
Kaina su kodu: 8,83 €
Turime sandėlyje
Šarūnas Bartas: kai gyvenimas tampa kinu (knyga su defektais) | Gražina Baikštytė
-10% su kodu: PATOGU
5,89 €
Kaina su kodu: 5,30 €
Turime sandėlyje
Rasta: 4

Nuo 1983 m. yra Lietuvos kinematografininkų sąjungos narė. Kartais veda renginius.

Antroji aktorės aistrą - rašymas ir su šiuo pomėgiu susijusi profesija - žurnalistika. Gražina Baikštytė rašo straipsnius įvairiems leidiniams bei rengia interviu su žymiais Lietuvos menininkais. Išleido tris knygas - „Šarūnas Bartas: kai gyvenimas tampa kinu“, "Gyvenimas kaip teatras" ir "Rimo Tumino sodas". Visoms jos knygoms būdingas pokalbių formatas - nuoširdūs ir atviri pokalbiai su knygų herojais, jų draugais, artimaisiais ir bendražygiais.

Gimė 1951 m. liepos 20 d. Vilniuje. 1970 m. baigė Kauno 4-ąją vidurinę mokyklą. Aktorystės pradžioje pora metų Vilniaus modelių namuose dirbo modeliu. Metus mokėsi Kauno politechnikos institute, kur šoko liaudies šokių ansamblyje „Suktinis“.

1973 m. išvyko į Maskvą studijuoti aktorinio meistriškumo Visasąjunginiame valstybiniame kinematografijos institute. Nuo 1970 m. filmuojasi įvairių kino studijų ir televizijų filmuose, dažnai pagrindiniuose vaidmenyse. Geriausiai kino mėgėjams žinomi filmai: „Moteris baltais drabužiais“, „Nekviesta meilė“, „Vilko dantų karoliai“, „Normali pora“, „Rojuje irgi sninga“, „Ateinančiam amžiui“, „Atpildo diena“, „Giminės“, „Nekviesta meilė“ ir kt. Nuo 1978 m beveik ketverius metus vaidino Kauno valstybiniame dramos teatre. 2001 m. Vilniaus televizijoje vedė pokalbių laidą „Ne tik smaguriams!“.

Ištekėjusi. Vyras Algimantas Mikutėnas, kino operatorius. Turi dvi dukras - Mariją (g. 1979) ir Viktoriją (g. 1985), ir dvi anūkes.

Gražinos Baikštytės knygos turėtų dominti visus, kas mėgsta teatrą ir kiną, kas domisi spalvingu scenos pasauliu ir jo užkulisiais.

Pirmoji knyga - „Rimo Tumino sodas“ skirta vienam garsiausių lietuvos režisierių. Tai artimesnė pažintis su Rimo Tumino kolegomis, aktoriais ir draugais Lietuvoje ir Maskvoje: Egle Gabrėnaite, Regimantu Adomaičiu, Inga Burneikaite-Tuminiene, Andriumi Žebrausku, Arvydu Dapšiu, Faustu Latėnu, Adomu Jacovskiu, Jokūbu Bareikiu, Liudmila Ostropolskaja, Marina Nejolova, Sergejumi Seninu ir kt. Taip pat paties režisieriaus mintys apie teatrą, gyvenimo vertybes ir apskritai žmogų.

Antroji knyga „Gyvenimas kaip teatras“ - dar viena pokalbių knyga su garsiais Lietuvos scenos žmonėmis: Regimantu Adomaičiu, Gražina Balandyte, Donatu Banioniu, Juozu Budraičiu, Gediminu Girdvainiu, Vaiva Mainelyte, Vytautu Paukšte, Romualdu Ramanausku, Vytautu Rumšu, Arūnu Sakalausku, Rasa Samuolyte, Kostu Smoriginu, Vytautu Tomkumi ir kt.

„Šarūnas Bartas: kai gyvenimas tampa kinu“ - trečioji aktorės Gražnos Baikštytės biografinė knyga, kuri padės geriau pažinti vieną garsiausių |Lietuvos režisierių - Šarūną Bartą.

Tai tik kelios memuarų apie kiną ir teatrą knygos. Daugiau knygų apie nusipelniusius Lietuvai ir pasauliui menininkus ieškokite mūsų e. knygyne. Skaitytojų atsiliepimai ir knygų įvertinimai padės išsirinkti geriausias ir labiausia patiksiančias knygas. Pirkti knygas intenetu labai paprasta, kilus klausimams - visada padės mūsų e. knygyno darbuotojai.