Knygų rinkiniai IKI -30% PIGIAU! Naršykite čia >>

Gytis Norvilas (g. 1976 m.) – Lietuvos poetas, eseistas, vertėjas (daugiausiai verčia iš vokiečių kalbos moderniąją vokiečių ir austrų poeziją). Autorius įvertintas Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto literatūros premija (2012 m., 2017 m.) bei Jotvingių premija. Pastarąją pelnė pirmoji poeto eilėraščių knyga „Akmen-skeltės“ (2002 m.) ir ketvirtoji jo knyga „Grimzdimas“ (2017 m.).

Gytis Norvilas knygos

Rasta: 5

Akla valtis | Gytis Norvilas
-27% su kodu: PATOGU
7,99 €
Kaina su kodu: 5,83 €
Turime sandėlyje
Vėžlys Dūmas | Gytis Norvilas
-10% su kodu: PATOGU
7,54 €
Kaina su kodu: 6,78 €
Turime sandėlyje
Rasta: 5

G. Norvilo eilėraščiai išversti į anglų, gudų, bulgarų, gruzinų, kroatų, latvių, lenkų, rusų, ukrainiečių, vokiečių kalbas. Pasak poeto, eilėraščiai turi sukelti nerimą, provokuoti ir sukrėsti. Dėl to, autorius žinomas kaip „nepatogios“ poezijos atstovas.

Naujausia poezijos knyga „Akla valtis“ gali būti traktuojama kaip savotiška išvarymo iš rojaus sodo, Nojaus mito interpretacija. Kūrinį netgi būtų galima pavadinti poema. Jis vienalytis, jam būdingas numanomas siužetas, dramaturgija. Šio kūrinio tipas galėtų būti įvardijamas, kaip knyga performansas, kuriame rasite ne tik eilėraščius, bet ir poeto kūrybinei raiškai būdingus piešinius. Pastarieji praplečia verbalines prasmes daugelyje autoriaus knygų.
Gyčio Norvilo kūrybos bruožai: artimas siurrealizmo žanrui stilius, jau minėta žodinio turinio ir vizualumo dermė; archaizmo ir futurizmo jungtis, poezijos kūrimo prasmės refleksija ir kt. Nepaisant to, kad poeto kuriami eilėraščiai kontraversiškai priimami tiek skaitytojų, tiek literatūros kritikų, jie yra išskirtiniai ir verti dėmesio šiuolaikinės lietuvių poezijos kontekste.

Poetas yra sukūręs ir knygą vaikams „Vėžlys dūmas“, kurioje pasakojama apie keistuolį vėžlį Dūmą, jo gyvenimą, nuotykius ir lėtą kelionę svajonės link. Knygos unikalumas labai taikliai perteikiamas rašytojos Gintarės Adomaitytės citatoje: „Ši vėžlio istorija yra lėta ir iškalbinga. Čia ir sapnų realybė, ir realaus gyvenimo sąlygiškumas; tie klodai ragina ir skatina į gyvenimą žvilgtelti šiltai, atlaidžiai.“

Tad, jeigu jus sudomino išskirtinė poeto, eseisto ir vertėjo Gyčio Norvilo kūryba, kviečiame įsigyti jo knygas internetu greitai ir patogiai. Elektroniniame knygyne Patogupirkti.lt jūsų laukia ir kitų Lietuvos poetų kūryba, grožinė lietuvių ir užsienio autorių literatūra, dalykinės literatūros žanrui priskiriamos knygos bei kitos prekės turiningam laisvalaikiui (stalo žaidimai, lavinamieji ir edukaciniai žaislai, ir kt.).