NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Hannah Arendt (1906 m. spalio 14 d., Linden-Limmer, Hanoveris, Vokietija - 1975 m. gruodžio 4 d., Aukštutinis Vestsaidas, Niujorkas, Niujorko valstija, JAV) - filosofė ir politologė, profesorė, socialinių mokslų garbės daktarė.

Gimė žydų šeimoje Hanoveryje. Vaikystę praleido Königsberge (nuo 14 metų lankė Kanto kapą).

Hannah Arendt knygos

Rasta: 4

Apie smurtą | Hannah Arendt
7,99 €
Turime sandėlyje
Totalitarizmo ištakos | Hannah Arendt
-10% su kodu: PATOGU
13,29 €
Kaina su kodu: 11,96 €
Turime sandėlyje
Rasta: 4

Konigsbergo, Berlyno, Marburgo, Freiburgo ir Heildelbergo universitetuose, studijavo klasikinę filologiją ir teologijąvadovaujama Edmundo Husserlio, Martino Heideggerio bei Karlo Jasperso. 1928 m. apgynė daktaro disertaciją apie meilės koncepciją šv. Augustino raštuose.

Dalyvavo antifašistiniame judėjime. Prieš naciams ateinant į valdžią (1933 m.) emigravo į Prancūziją, o vėliau, 1940 m., iš okupuotos Prancūzijos į Niujorką.
JAV aktyviai dalyvavo daugelio tarptautinių žydų organizacijų veikloje.

Nuo 1963 m. - Čikagos universiteto profesorė; nuo 1967 m. - Niujorko New School of Social Research politikos ir humanitarinių mokslų profesorė. Dėstė Berkeley universitete (Kalifornijoje), Princetono, Chicago universitetuose, palaipsniui įgydama vienos iš garsiausių politinių mąstytojų vardą.
Daugelio universitetų garbės daktarė. Vokietijoje, JAV ir Danijoje Hannah Arendt suteiktas socialinių mokslų garbės daktarės vardas. Nuo 1928 m. filosofijos daktarė, Amerikos politinių mokslų akademijos narė.

Hannah Arendt apdovanota Lesingo prizu (1959 m.), Emersono-Toro medaliu (1969 m.), Sonnigo premija už indėlį į Europos civilizaciją (likus 8 mėnesiams iki mirties). Mirė Niujorke.