NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Henrikas Gudavičius (g. 1943 m. balandžio 10 d., Kelmės raj. ) – gamtininkas, kraštotyrininkas, rašytojas, žurnalistas.

Iš Žemaitijos kilęs Henrikas Gudavičius studijavo Lietuvos žemės ūkio akademijoje ir tapo agronomu. Vėliau šios akademijos studentams dėstė filosofijos ir vokiečių kalbos paskaitas, dirbo miškininku.

Henrikas Gudavičius knygos

Rasta: 3

Klaidžioja kažkas prie Krūčiaus. Laiškai iš kaimo | Algimantas Černiauskas, Henrikas Gudavičius, Mindaugas Černiauskas
-10% su kodu: PATOGU
11,59 €
Kaina su kodu: 10,43 €
Turime sandėlyje
Rasta: 3

Savo darbo gamtoje metu jis pradėjo užrašinėti įvairius pastebėjimus, kuriuos spausdino žurnalas „Nemunas“.

Nuo 1981-ų metų Henrikas Gudavičius priklauso Lietuvos žurnalistų sąjungai, daug metų dirbo leidiniuose „Valstiečių laikraštis“, „Moksleivis“, „Literatūra ir menas“, „Metai“ bei kituose. Autorius parašė daugybę straipsnių gamtosaugos, kraštovaizdžio, etninio paveldo, žemės ūkio, liaudies papročių temomis. Taip pat jis spausdino eseistinę prozą.

Gamtininkas yra Dzūkijos nacionalinio parko darbuotojas ir inicijavo šio parko leidžiamo laikraščio „Šalcinis“ leidybą. Už savo darbus H. Gudavičius buvo apdovanotas Aplinkos ministerijos, Varėnos krašto bei Jono Basanavičiaus premijomis.

Lietuvoje išleistos ir kelios Henriko Gudavičiaus knygos. Pirmoji pasirodė 1985-ais metais. Tai buvo gamtos vaizdų ir apybraižų leidinys „Raistelio šviesa“, paremtas gamtininko įžvalgomis. Rašytojas savo kūriniu perteikė gamtos harmoniją ir žmogaus ryšį su aplinka.

„Gamtmeldžio sodas“ – įvairių tekstų knyga, kurioje autorius įamžina Dzūkijos kraštovaizdį bei šio krašto kultūrinį ir etninį paveldą. Apkalbėdamas įvairias temas autorius paliečia globaliojo pasaulio problemas bei istoriją.

Knygoje „Laiškai iš kaimo“ sudėti Henriko Gudavičiaus dienoraščiai, kurie nukelia skaitytojus į ramų gamtos kampelį Dzūkijoje. Autorius šiltai ir su didele meile rašo apie gamtą, nacionalinį parką, stebi metų laikus ir amžius nekintantį gamtos ritmą. Henriko kūrybos braižas spinduliuoja lėtumu, jo kalbos stilius turtingas, savitas ir jautrus. Knyga apima 2008-2012 metais rašytus dienoraščius.

2013-2016 metų dienoraščių knyga „Klaidžioja kažkas prie Krūčiaus. Laiškai iš kaimo“ džiugina užfiksuotos kasdienybės grožiu ir lėto gyvenimo džiaugsmu bei išmintimi. Ir šios knygos pagrindinė pasakojimo ašis – gamta. Visgi autorius daug dėmesio skiria ir Dzūkijos gyventojams bei jų istorijoms.

Be autorinių knygų Henrikas Gudavičius taip pat sudarė leidinius apie Dzūkijos nacionalinį parką ir šio regiono gyventojus. Rašytojo telstao patiks gamtos mylėtojams bei visiems besidomintiems etnografiniu ir kultūriniu paveldu, tad kviečiame leidinius patogiai įsigyti internetu.