Ženkliai PIGIAU - prekės vos iki 5€! Naršykite čia >>

0
0

Henrikas Radauskas (1910 m. balandžio 23 d. Krokuvoje – 1970 m. rugpjūčio 27 d. Vašingtone, JAV) – poetas, vertėjas, egzodo autorius.

Henrikas Radauskas – išskirtinė asmenybė lietuvių literatūros pasaulyje. Jo biografija itin turtinga įvykių, lėmusių pagrindinius kūrybos bruožus, o pats poetas laikomas vienu pirmųjų modernistų.

Henrikas Radauskas knygos

Rasta: 4

Visi eilėraščiai | Henrikas Radauskas
-30% su kodu: PATOGU
11,79 €
Kaina su kodu: 8,25 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Rasta: 4Autorius augo ir brendo Lietuvoje, tačiau savo kūrybos viršūnę pasiekė išeivijoje. Henrikas Radauskas yra vienas iš brolių dvynių. Jis gimė Krokuvoje, augo Panevėžio rajone, Pirmojo pasaulinio karo metu gyveno Rusijoje, Sibire. Į Lietuvą grįžo 1921-ais metais ir mokėsi Panevėžio gimnazijoje, vėliau mokytojų seminarijoje. Rašyti poeziją autorius pradėjo dar studijuodamas.

Baigęs mokslus Henrikas Radauskas metus dirbo pradžios mokykloje, vėliau Kauno Vytauto Didžiojo universitete studijavo lietuvių, vokiečių, rusų kalbas ir literatūrą. Beje, šiomis kalbomis jis gerai kalbėjo nuo pat mažumės, nes jo mama buvo iš Rytprūsių kilusi pusiau vokietė, pusiau lenkė.

Vėliau autorius užsiėmė įvairia veikla: dirbo Klaipėdos radiofono pranešėju, Švietimo ministerijos Knygų leidimo komisijos redaktoriumi. Antrojo pasaulinio karo pabaigoje gyveno Berlyne, o nuo 1949 metų – JAV.

Henriko Radausko kūriniai išsiskiria savitu stiliumi. Jis neįsitraukė į literatūrinius sąjūdžius, kūrė unikalią poeziją, kuriai būdingas žodžio ir vaizdo santūrumas. Skirtingai nei buvo įprasta to meto poezijai, Henriko Radausko lyrinis subjektas nesiekia atverti savo jausmų ir išreikšti kančią ar viltį. Jis labiau yra stebėtojas, apmąstantis savo gyvenimą, ieškantis grožio ir meninės prasmės buityje. Poetas savo eilėse paliečia literatūros, dailės, muzikos istorijos temas, jo kūriniai priskiriami modernizmui.

Be to, kad pats rašė poeziją ir esė žanro kūrinius, Henrikas Radauskas buvo ir vertėjas, prisilietęs prie tokių rašytojų, kaip Tomas Manas, Stefanas Zweigas, J.V. Gėtė, Borisas Pasternakas ir kitų kūrybos.

Išleista apie dešimt Henriko Radausko poezijos rinktinių. Tai „Fontanas“, „Strėlė danguje“, „Žiemos daina“, „Pasauliu netikiu, o Pasaka tikiu“ ir kt. Autoriaus eilėraščiai atpažįstami ir dažnai cituojami įvairiuose kitų menininkų darbuose.

Galime didžiuotis literatūriniu autoriaus palikimu ir kviečiame vieno garsiausių mūsų šalies poetų knygas pirkti internetu.