Ženkliai PIGIAU - prekės vos iki 5€! Naršykite čia >>

0
0

Indrė Valantinaitė (1984 m.  balandžio 15 d., Kaunas) – Lietuvos poetė, dainininkė, spaudos ir televizijos žurnalistė, poezijos knygų „Žuvim ir lelijom“, „Pasakos apie meilę ir kitus žvėris“, „Trumpametražiai“, „Apsisiautusios saule“ autorė. Indrė Valantinaitė mokėsi Kauno jėzuitų gimnazijoje, 2006 m. Vilniaus universiteto Kauno Humanitariniame fakultete įgijo kultūros vadybos bakalauro laipsnį, 2008 m.

Indrė Valantinaitė knygos

Rasta: 3

Rasta: 3

Vilniaus dailės akademijoje baigė UNESCO Kultūros vadybos ir kultūros politikos studijas. Nuo 2012 m. yra Lietuvos rašytojų sąjungos narė.

Autorės poezija išversta į 13 kalbų. Šios gabios asmenybės talentai neapsiriboja literatūra ir žurnalistika. Poetė taip pat yra keleto muzikinių konkursų nugalėtoja, dainavusi roko operose „Saulės žemė“ ir „Ugnies medžioklė su varovais“.

Viename interviu kūrėja prisipažįsta, kad vidinę ramybę atgauna gamtoje vaikščiodama pėsčiomis. Ypatingas santykis su gamta pastebimas ir kritikų apžvalgose. Indrės Valantinaitės poezijos knygos „Apsisiautusi auksu“ recenzijoje Monika Staugaitytė sako: „Eilėraščiuose itin daug gamtos motyvų, atidžiai ir pagarbiai žvelgiama į pačius smulkiausius floros ir faunos elementus.“ Kritikė pastebi ir knygo įrišimą, kuris traukia savo išpuoselėtu dizainu: „Kietas, neįprastos tekstūros, sodriai mėlynas viršelis su auksiniais atvartais tarsi slaptų brangenybių dėžutė kviečia ją paimti į rankas ir atverti.“

Artimą santykį tarp rašytojos ir skaitytojo iliustruoja Donaldo Kajoko citata: „Naujuose Indrės Valantinaitės eilėraščiuose gausu vaiko ir išminčiaus fantazijos bei meilės <...>. Dabar, ko gero, ji rašo brandžiausius, paprasčiausius ir gelmiškiausius savo eilėraščius. Taigi norėjau pasakyti daug, bet pasakysiu tik tiek: perskaičiau rankraštį ir supratau, kad, jam virtus knyga, būtinai ją įsigysiu“.

Jeigu jus sudomino šios poetės kūryba, kviečiame susipažinti su ja, perkant internetu iš mūsų elektroninio knygyno Patogupirkti.lt!