Knygų rinkiniai IKI -30% PIGIAU! Naršykite čia >>

Jenny Han (g. 1980 metų rugsėjo 3 d.) – amerikiečių vaikų ir jaunimo rašytoja.

Jenny Han išgarsėjo jausminga knygų serija „Visiems vaikinams, kuriuos mylėjau“. Paaugliams skirta istorija buvo ekranizuota.

Autorė išaugo Virdžinijos valstijoje, JAV. Ji yra korėjiečių kilmės.

Jenny Han knygos

Rasta: 2

Rasta: 2

Moteris kurį laiką dirbo bibliotekoje, po to įgijo kūrybinio rašymo magistro laipsnį. Jenny teigia, kad knygos yra didelė jos gyvenimo dalis, nesvarbu ar jas rašo, ar skaito. Beveik visą savo vaikystę ji praleido bibliotekoje, kur važiuodavo iš karto po pamokų. Moteris teigia, kad ji gali skaityti visur: automobilyje, vonioje, prie pietų stalo ir visur kitur, kur tik įmanoma.

Jenny Han dievina jaunimui skirtas knygas (ang. Young adult), tad nieko keisto, kad ir pati parašė porą sėkmingų serijų.

Pirmoji Jenny Han knyga buvo skirta vaikams. Ją jaunoji kūrėja išleido studijuodama koledže. Iš viso ji parašė dvi knygas mažiesiems skaitytojams. Kiti autorės kūriniai buvo skirti paaugliams ir visi tapo „The New York Times“ bestseleriais. Pirmoji trilogija vadinasi „The Summer I Turned Pretty“ ir pasakoja apie mergaitės, virstančios moterimi, vasarą.

Visame pasaulyje rašytoją išgarsino kitas jausmingas knygų ciklas. 2014-ais metais pasirodė paaugliams skirtas romanas „Visiems vaikinams, kuriuos mylėjau“.

Knyga pasakoja apie gimnazistę Larą Džinę, kurios gyvenimas apsiverčia aukštyn kojom, kai slapti laiškai, kuriuos parašė penkiems kadaise mylėtiems berniukams, buvo išsiųsti be merginos žinios. Vos po kelių savaičių nuo romano pasirodymo, buvo nupirktos jo ekranizacijos teisės.

Skaitytojus sužavėjusios istorijos tęsinys „P. S. vis dar tave myliu“ pasirodė po metų. Šios autorės knygos buvo apdovanotos įvairiomis premijomis. Visą trilogiją užbaigia knyga „Visada ir amžinai, Lara Džinė“.

Šiuo metu rašytoja yra trijų „Netflix“ filmų, pastatytų pagal jos kūrinius, vykdančioji prodiuserė.

Jenny Han kūriniai patiks tiems, kurie mėgsta tikroviškas ir jausmingas istorijas. Jos knygose pinasi personažų klaidos, gausu kurioziškų situacijų ir dramų. Rašytojos knygos išleistos daugiau nei trisdešimčia kalbų ir visame pasaulyje patenka į perkamiausių kūrinių topus. Jei jums patinka paauglių dramos ir įtraukiančios istorijos, siūlome romanus įsigyti internetu!