Knygų rinkiniai IKI -30% PIGIAU! Naršykite čia >>

Jeremy Clarkson (1960 m. balandžio 11 d.) – britų televizijos laidų vedėjas, auto žurnalistas, autorius. Jeremy Clarkson – labai įdomi asmenybė, daugeliui pažįstama iš laidos apie automobilius „Aukščiausia pavara“. Įdomių faktų gausi ir jo biografija.

Jeremy Clarkson knygos

Rasta: 4

Rasta: 41960-ais metais, dailės mokytojos Shirley ir keliaujančio pardavėjo Eddie šeimoje gimęs Jeremy Charles Robert Clarkson savo vaikystę 400 metų senumo fermoje apibūdina kaip laimingą. Pirmą kartą BBC jis dirbo būdamas vos 12 metų ir atliko Atkinsono vaidmenį radijo laidoje, kurioje buvo vaidinami Anthony Buckeridge romanai apie gyvenimą išgalvotoje Linbury Court parengiamojoje mokykloje. Šis vaidmuo truko neilgai. Priežastis – pasikeitęs balsas.

Būsima žvaigždė turėjo mokytis valstybinėje mokykloje, bet netikėtai jo šeimą aplankė sėkmė. Jeremy mama jam ir seseriai pasiuvo žaislinius meškiukus Pandingtonus, kurie buvo tokie sėkmingi tarp draugų, kad moteris pradėjo juos pardavinėti. Nors meškiuko autoriaus advokatai nebuvo patenkinti, visgi viskas išsisprendė teigiamai, šeima gavo teisę siūti personažus, o finansinė sėkmė leido Jeremy Clarkson mokytis geresnėje mokykloje.

Visgi, ta mokykla nebuvo tokia, kokios tikėjosi tėvai, nes atsidūręs toli nuo jų Jeremy greitai suprato, kad gali blogai elgtis, o gimdytojai apie tai nesužinos. Ir nors jam sekėsi mokslai, vaikino elgesys buvo labai prastas. Jis gėrė, rūkė, kitaip nusižengė taisyklėms ir likus dešimčiai savaičių iki abitūros egzaminų buvo pašalintas. Jeremy Clarkson nieko neliko, kaip grįžti pas tėvus ir padėti siūti meškiukus.

Vieną dieną eidamas gatve jis sutiko vietinio laikraščio generalinį direktorių, šeimos pažįstamą, kuris paklausė, ką jis veikia. Paaiškinęs, kad buvo išvarytas iš mokyklos, išgirdo pasiūlymą tapti žurnalistu.

Jeremy Clarkson susitarė dėl savo pirmojo darbo pokalbio laikraščio redakcijoje. Gyvenimo aprašymas buvo skurdus, tačiau paaiškėjo, kadaise jo senelis neįprastomis aplinkybėmis padėjo gimti redaktoriaus vaikui ir šis iš dėkingumo davė vaikinui darbo. Taip prasidėjo autoriaus karjera žiniasklaidos pasaulyje.

1990-ais metais jis jau buvo pripažinta TV pasaulio žvaigždė ir vedė daug laidų. Savo mintis apie pasaulį, požiūrį į aplinką, darbą, įmones bei automobilius jis aprašė keliose knygose, kurias kviečiame įsigyti internetu. Lietuvių skaitytojams prieinami kūriniai: „Tik nestabdyk manęs!“, „Irzlus iš prigimties“ bei kelių dalių ciklas „Pasaulis pagal Clarkson“.