NAUJIENA! -30% nuolaida visai BIOK kosmetikai! Naršykite čia >>

Juan Pablo Escobar Henao (Sebastian Marroquin; g. 1977 m. vasario 24 d., Medeljinas, Kolumbija) - rašytojas, architektas, garsiojo narkotikų barono Pablo Escobaro sūnus, po tėvo mirties išvykęs gyventi į užsienį ir pasikeitęs vardą į Juaną Sebastianą Marroquiną.

Juan Pablo Escobar knygos

Rasta: 5

Mano vardas - Pablas Eskobaras (knyga su defektais) | Juan Pablo Escobar
-10% su kodu: PATOGU
8,29 €
Kaina su kodu: 7,46 €
Turime sandėlyje
Mano vardas - Pablas Eskobaras | Juan Pablo Escobar
-10% su kodu: PATOGU
20,59 €
Kaina su kodu: 18,53 €
Turime sandėlyje
Rasta: 5

Lietuvoje apie autorių daugiau sužinojome, kai pasirodė jo knygos „Pablas Eskobaras - mano tėvas“ ir „Tai, ko man nesakė tėvas Pablas Eskobaras“

Juanas Pablo Escobaras paveldėjo ne tik tėvo vardą ir pavardę, bet ir panašius veido bruožus. Tai buvo gana neparanku bandant pradėti naują gyvenimą. Tėvui mirus jis kartu su šeima pabėgo į Argentiną ir pasikeitė pavardę į Juan Sebastian Marroquin Santos, tačiau ir tai ne visada padėdavo slėpti tikrąją tapatybę.

Juanas Pablo Escobaras gimė 1977 m. Medeljone. Jis labai mylėjo savo tėvą, jų santykiai buvo abai artimi, nors pagal savo įsitikinimus sūnus buvo pacifistas ir visada buvo prieš tėvo naudojamą žiaurumą ir smurtą. Iki 12-13 metų jis net nesuprato, ką daro jo tėvas.
Vaikystę praleido "Napoles" dvare, apsuptas tarnų, prabangos ir turtų. Dvaro teritorijoje buvo 2 sraigtasparnių nusileidimo aikštelės, 10 namų, 3 zoologijos sodai, 1700 darbuotojų, 27 dirbtiniai ežerai, daugybė natūralaus dydžio dinozaurų statulų ir nuosava degalinė. Šis pasaulis žlugo, kai Juanui Pablo Escobarui buvo 16 m. 1993 m. gruodžio 2 d. mirė tėvas.
Būtent iš telefoninio pokalbio tarp tėvo ir sūnaus, kuris įvyko lemtingą gruodžio vakarą, JAV ir Kolumbijos žvalgyba nustatė, kur slepiasi narkotikų baronas. Nepaisydami atsargumo tėvas ir sūnus kalbėjo beveik 5 minutes. Pokalbio metu Pablo Escobaras prisipažino sūnui, kad dėl jo jis pasiduotų policijai.

Praėjus keliems mėnesiams po Escobaro mirties dėl nuolatinio persekiojimo jo našlė ir vaikai (sūnus ir dukra) buvo priversti bėgti iš Kolumbijos. Iš pradžių į Mozambiką, vėliau į keletą kitų šalių - vyriausybės viena po kitos atsisakydavo suteikti jiems politinį prieglobstį. Galiausiai šeimą priglaudė Argentina.

Atvykęs į Argentiną Juanas Pablo pradėjo lankyti mokyklą. Jis svajojo tapti architektu. Jam patiko naujas laisvas ir ramus gyvenimas be šūvių ir nuolatinės baimės, tačiau nebuvo lengva, nes reikėjo slėpti savo tapatybę ir meluoti. Niekas iš jo draugų ir bendramokslių nežinojo, kas iš tikrųjų yra Juan Sebastian Marroquin Santos.

2000 m. kartu su savo motina Maria Isabel (Maria Isabel Santos Caballero) Juanas Pablo Escobaras buvo areštuoti ir apkaltinti dokumentų klastojimu ir pinigų plovimu. Manoma, kad Escobaro žmona ir sūnus Urugvajuje gavo dalį Medeljino kartelio uždirbtų pinigų. Jie kalėjo Argentinos kalėjime 15 mėnesių. Įdomu tai, kad jie praleido kalėjime daugiau laiko nei pats Pablo. Vėliau, neradus pakankamai įrodymų, buvo paleisti.

2009 m. bendradarbiaujant su sūnumi, jo motina ir dviem kartelio teroro aukomis buvo sukurtas dokumentinis filmas "Mano tėvo nuodėmės" ("Pecados de mi padre"). Šiame filme Juanas Pablo Escobaras kreipėsi į Pablo Escobaro ir visos Kolumbijos žmonių aukas prašydamas atleidimo už savo tėvo veiksmus.


Dabar legendinio narkotikų barono šeima uždirba didelius pinigus teisėtais būdais. Visos Pablo Escobaro vardo ir įvaizdžio teisės priklauso šeimai. Sūnus ne tik parašė dvi knygas apie savo tėvą, bet ir sukūrė drabužių liniją "Escobar Henao", kurių dizaine naudojami elementai iš tėvo gyvenimo. Jis sako, kad dalis gaunamų pajamų bus skirta labdarai.


Šiuo metu Juanas Pablo Escobaras gyvena Buenos Airėse su žmona ir dukra.