Knygų rinkiniai IKI -30% PIGIAU! Naršykite čia >>

Juozas Grušas (1901 m. lapkričio 29 d., Žadžiūnai, Šiaulių vlsč. - 1986 m. gegužės 21 d., Kaunas) - Lietuvos dramaturgas, prozininkas, vertėjas, eseistas, kultūros veikėjas, gimęs 1901 m. Žadžiūnuose, Šiaulių valsčiuje, valstiečio šeimojei.  Palikęs nemenką literatūrinį palikimą rašytojas mirė 1986 m. Kaune.

Juozas Grušas knygos

Rasta: 6

Meilė, džiazas ir velnias. Barbora Radvilaitė | Juozas Grušas
-28% su kodu: PATOGU
14,55 €
Kaina su kodu: 10,48 €
Turime sandėlyje
Rasta: 6

Šiai talentingai asmenybei kaip rašytojui didelės įtakos turėjo pirmasis J. Grušo mokytojas, poetas Jonas Krikščiūnas-Jovaras - tai jis sudomino jaunuolį literatūra. 1914 m. Juozas Grušas baigė Sutkūnų pradžios mokyklą. 1919 m. dirbo Ch. Frenkelio odos fabrike.

1920 m. įstojo į Šiaulių gimnaziją, kurią baigė 1924 m. Studijavo teisę (Lietuvos universitete), lietuvių kalbą ir literatūrą, germanistiką ir pedagogiką (Vytauto Didžiojo universitete (VDU)), buvo aktyvus visuomenininkas. Studijuodamas tapo ateitininkų organizacijos bei katalikiškos korporacijos „Šatrija“ nariu, o 1932 m. kartu su Baliu Sruoga inicijavo Lietuvių rašytojų draugijos įsteigimą.

Kalbant apie Juozo Grušo kūrybą negalima nepaminėti knygos „Meilė, džiazas ir velnias“, pasakojančios apie jaunus bastūnus – Andrių, Julių ir Luką, grimztančius į savidestrukciją ir moralės prarają, kol vaikinų gyvenime atsiranda šviesios prigimties septyniolikmetė Beatričė, siekianti juos išgelbėti.

Kitas svarbus autoriaus kūrinys: „Barbora Radvilaitė“ – istorinė poetinė drama, atgaivinanti legendomis apipintą meilės istoriją, įsiplieskusią tarp Lenkijos karaliaus ir LDK valdovo Žygimanto Augusto ir jaunos kilmingos našlės Barboros Radvilaitės.
Pirmajame kūrinyje daugiau dėmesio skiriama kovai su santvarka, antrajame – su priešiškai nusiteikusiais kilmingais giminaičiais, siekiančiais sugriauti poros idilę.

Tad, nenuostabu, kad šiose pjesėse talentingai vystomi dramoms būdingi elementai (kritinės, didžiausią įtampą keliančios situacijos, desperatiška protagonisto kova su antagonistu ir kt.). Paminėtina ir kita autoriaus knyga, skirta mokiniams: „Herkus Mantas (Mokinio skaitiniai)“. Šiame leidinyje publikuojama istorinė poetinė Juozo Grušo drama „Herkus Mantas”, pasakojanti apie legendinį Didžiojo prūsų sukilimo vadą.

Taigi, vienas būdingiausių autoriaus kūrybos bruožų, pastebimas daugelyje kūrinių - stiprūs, egzistencinių dramų draskomi, maištingumu pasižymintys pagrindiniai veikėjai bei istorinių detalių gausa. Jeigu ir jus sudomino J. Grušo kūryba, kviečiame pirkti šio autoriaus knygas internetu! Mūsų e. knygyne rasite ir kitas prekes turiningam laisvalaikiui.