Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Holokaustas Lietuvos provincijoje 1941 metais

2.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 14,74 €
Kaina su kodu: 13,27 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-03-18 Evakldas

Knyga išsami, daug faktinės medžiagos, bet labai daug to kas vadinama Holokausto istorijos iškraipymu. Tarptautinei komisijai turėtų būti gėda dėl to leidinio


2024-04-30 14.74 InStock
Į krepšelį 13,27 € -10% su kodu
PATOGU

Knygos "Holokaustas Lietuvos provincijoje 1941 metais" aprašymas

Jūsų rankose Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti nario dr. Arūno Bubnio knyga „Holokaustas Lietuvos provincijoje 1941 metais“, kuri yra kruopštaus ilgamečio darbo rezultatas. Joje rasite susistemintą informaciją apie Lietuvos miestuose bei miesteliuose gyvenusias žydų bendruomenes ir jų tragišką likimą nacių okupacijos metais. Kažkada žydai sudarė nuo trečdalio iki absoliučios daugumos šių vietovių gyventojų. Čia virte virė ekonominis, kultūrinis ir religinis šių bendruomenių gyvenimas. Žydai kartu su lietuviais ir kitomis Lietuvoje gyvenusiomis tautomis kūrė savo miestų veidus. Šiandien apie tai primena tik nespalvotos nuotraukos archyvuose ir muziejuose, pavieniai vos pastebimi kažkada kunkuliavusio gyvenimo pėdsakai mūsų gatvėse ir… dažniausiai bevardžiai masinių žudynių aukų kapai miškuose bei palaukėse visai šalia tų vietų, kur kažkada žydai kūrė savo gyvenimą. Tokių vietų Lietuvoje yra daugiau kaip 200. Vienos gerai žinomos ir sutvarkytos, kitos beveik užmirštos ir nelankomos. Tarptautinė komisija kasmet inicijuoja „Atminties kelio“ eisenas, skirtas visoje Lietuvoje paminėti žydų genocido aukas. Jų metu tūkstančiai žmonių (daugiausia mokinių ir mokytojų) eina iš miestų ir miestelių centrinės dalies (kur anksčiau gyveno žydai) į masinių žudynių vietas tais pačiais keliais, kuriais buvo varomos Holokausto aukos. Eisenos dalyviai nešasi akmenėlius su ant jų užrašytais aukų vardais, kuriuos ištaria nuoširdžių minėjimų metu ir prikelia juos iš užmaršties.

Tikiu švietimo galia, ir ne už kalnų tas laikas, kai mūsų kolektyvinėje atmintyje Holokaustas bus suvokiamas kaip didelė ne tik žydų, bet ir visų mūsų tragedija, kurios metu Lietuva neteko fenomenalaus intelektinio, kultūrinio ir ekonominio potencialo. Eidami „Atminties keliu“, mes galime prikelti iš nebūties tūkstančius vyrų, moterų, vaikų ir senolių, kurie mūsų atmintyje pakils iš bevardžių kapų ir sugrįš į miestus, kuriuose gyveno. Tikiu, kad Šiaurės Jeruzalės saulė, kuri nusileido Paneriuose, dar patekės… bent jau mūsų kolektyvinėje atmintyje.


  • Autorius: Arūnas Bubnys
  • Leidėjas: Margi raštai
  • Išleidimo metai: 2021
  • Knygos puslapių skaičius: 624
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789986095163

Kiti taip pat domėjosi


2022-03-18

Knyga išsami, daug faktinės medžiagos, bet labai daug to kas vadinama Holokausto istorijos iškraipymu. Tarptautinei komisijai turėtų būti gėda dėl to leidinio

Parašykite atsiliepimą apie "Holokaustas Lietuvos provincijoje 1941 metais"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Knygos apie Holokaustą

Arūnas Bubnys pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Holokaustas Lietuvos provincijoje 1941 metais", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Holokaustas Lietuvos provincijoje 1941 metais" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Holokaustas Lietuvos provincijoje 1941 metais" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Holokaustas Lietuvos provincijoje 1941 metais"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Arūnas Bubnys tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Holokaustas Lietuvos provincijoje 1941 metais" perkama kartu