Lois Lowry (g. 1937 m. kovo 20 d., Honolulu, Havajai, JAV) - amerikiečių rašytoja, daugiau nei trisdešimties knygų jaunimui autorė.

Gimė Honolulu (Havajuose), Roberto ir Katerinos Hamersbergų šeimoje, kurioje augo trys vaikai. Lois buvo vidurinysis vaikas - ji turėjo vyresnę seserį Heleną ir jaunesnį brolį Džoną.

Lois Lowry knygos

Rasta: 7

Suskaičiuotos žvaigždės | Lois Lowry
-40% su kodu: PATOGU
10,95 €
Kaina su kodu: 6,57 €
Turime sandėlyje
Sūnus (ketvirtoji ciklo „Siuntėjas“ knyga) | Lois Lowry
-80% su kodu: PATOGU
14,27 €
Kaina su kodu: 2,85 €
Turime sandėlyje
Žinianešys (trečioji ciklo „Siuntėjas“ dalis) | Lois Lowry
-10% su kodu: PATOGU
8,99 €
Kaina su kodu: 8,09 €
Turime sandėlyje
Rasta: 7

Helen, trejais metais vyresnė už Lois, mirė būdama 28 metų amžiaus (1962 m). Ši patirtis paskatino Lois vėliau parašyti pirmąją knygą „A Summer to Die“ apie jauną merginą tragiškai netekusią vyresniosios sesers.

Aštuntojo dešimtmečio pradžioje Lois Lowry pradėjo dirbo kaip fotografė ir laisvai samdoma žurnalistė. 1954 m. Lois įstojo į Browno universitetą, kur prasimokė 2 metus, o 1956 m., būdama 19 metų, ištekėjo už JAV armijos karininko Donaldo Lowry. Jie susilaukė keturių vaikų: dukterų Alex ir Kristin bei sūnų Grėjaus ir Benjamino. Kai vaikai paaugo, 1972 m. Lowry nutarė studijuoti - pasirinko anglų literatūros studijas Pietų Meino universitete Portlande.

„Houghton Mifflin“ leidykla įtikino ją parašyti pirmąją knygą vaikams („A Summer to Die“), kuri buvo išleista 1977 metais (kai Laurie jau buvo 40 metų). Nuo tada ji parašė per 30 vaikiškų knygų ir išleido autobiografiją.

Kaip autorė Laurie rašė apie sudėtingas problemas, tokias kaip rasizmas, mirtinos ligos, žmogžudystės ir holokaustas. Visos jos knygos sulaukia teigiamų kritikos vertinimų. Pirmąjį Newbery medalį rašytoja gavo 1990 metais už knygą apie holokaustą „Suskaičiuotos žvaigždės“, antrąjį už „Siuntėją“.

„Siuntėjas“ sulaukė prieštaringų reakcijų - vienos mokyklos įtraukė šią knygą į privalomąją mokymo programą, o kitos ją uždraudė. Iškart po pasirodymo 1993 m. pasirodžiusi knyga „Siuntėjas“ sukėlė daug diskusijų ir netgi pateko į knygų, kurias kai kurie tėvai bandė uždrausti, sąrašą - jiems atrodė, kad tokiomis rimtomis temomis  su jaunaisiais skaitytojais diskutuoti nederėtų. Tačiau, nepaisant to, knyga buvo įtraukta į Amerikos mokyklos vidurinių klasių mokymo programą.

Lois Lowry gyvena ir rašo Kembridže, Masačusetso valstijoje.