0

Lietuvos paukščių pažinimo vadovas (2-as pataisytas ir papildytas leidimas)

4.0
(1 įvertinimai)
Šiuo metu neparduodama

Apsilankykite!
KALĖDINIŲ DOVANŲ IDĖJOS
DIDYSIS KNYGŲ IŠPARDAVIMAS
2020-06-20 Edmundas

Kur paukščių balsai? Gal galima jau būtų įdiegti QR kodą per šitą atnaujinimą ar dar lauksim 10 metų.

Informacija

Lietuvos paukščių pažinimo vadovas (2-as pataisytas ir papildytas leidimas)

  • Leidėjas: Lututė
  • Išleidimo metai: 2020
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 224
  • ISBN ar kodas: 9786099581682

Šiuo metu neparduodama

Knygos "Lietuvos paukščių pažinimo vadovas (2-as pataisytas ir papildytas leidimas)" aprašymas

PRATARMĖ

Veikalų apie mūsų krašto paukščius būta dar XIX a. viduryje, tačiau pirmose K. Tyzenhauzo ir V.Tačanovskio Lietuvos ir Lenkijos ornitofauną apžvelgiančiose suvestinėse daugiausia aprašomas paukščių paplitimas.T. Ivanausko knygoje„Lietuvos paukščiai" gana detaliai aprašoma spar-nuočių išvaizda. Šią knygą galima laikyti pirmuoju lietuvišku šalies paukščių pažinimo vadovu, kuris kartu su to paties autoriaus „Vadovėliu Lietuvos paukščiams apibūdinti" buvo vieninteliai leidiniai apie mūsų šalies paukščius bene penkiasdešimt metų. Iš šio leidinio pažinti sparnuočius mokėsi ne viena mūsų šalies ornitologų karta, taip pat - šios knygos autoriai.

1979 m. V. Logminas išleido naują, ne tokią detalią suvestinę„Lietuvos paukščiai", kurioje pirmą kartą buvo pateikti paukščių piešiniai ir susistemintas išvaizdos aprašas. Galima sakyti, tai buvo pirmasis lietuviškas klasikinis paukščių pažinimo vadovas. Kadangi tuo metu panašių spaudinių labai trūko, paukščių stebėtojams šis leidinys turėjo didžiulę vertę. Iki pasirodant „Lietuvos faunos" paukščių dvitomiui, V. Logmino knyga buvo daugelio ornitologų kasdienis palydovas.

Vėliau Lietuvos paukščių stebėtojai apibūdindami sparnuočius naudojosi užsienio paukščių pažinimo vadovais, kurie išsiskyrė kokybiškais aprašais ir iliustracijomis. Dažnam patyrusiam ornitologui tokie leidiniai buvo ne tik pažinimo vadovai, bet ir puikūs pagalbininkai apibūdinant pir-mą kartą matomas paukščių rūšis. Tačiau visada iškildavo klausimas: o ką daryti pradedančiajam stebėtojui? V. Logmino knyga jau buvo tapusi bibliografine retenybe, ©„Lietuvos faunos" knygos negalėjo būti naudojamos kaip paukščių pažinimo vadovai.

Labai laiku pasirodė P. Kurlavičiaus parengtas„Vadovas Lietuvos paukščiams pažinti". Kitaip nei tarptautiniuose leidiniuose, jame aprašomos mūsų šalyje aptinkamos paukščių rūšys, pateikiama informacija apie jų statusą Lietuvoje. Knyga sulaukė didelio gamtininkų dėmesio ir tai paskatino mąstyti apie naujo mūsų šalies paukščių pažinimo vadovo leidimą. Apie tokį vadovą, kuris, skir-tingai nuo ankstesnių, išsiskirtų iliustracijų gausa, nes tai ypač svarbu norint padėti žmonėms apibūdinti pastebėtus paukščius. Be abejo, naujosios knygos autoriai stengėsi parengti ir pakankamai išsamius aprašus, būtinus rūšims atpažinti, taip pat siekė, kad knyga būtų ne tik Lietuvos paukščių pažinimo vadovas, bet joje būtų galima rasti ir svarbios informacijos sparnuočių apsaugos klausimais, sužinoti apie rūšių paplitimą šalyje, kada jas galima aptikti ir pan. Toks Lietuvos paukščių pažinimo vadovas buvo parengtas ir išleistas 2012 m.

Pagrindinis naujojo vadovo autorių tikslas buvo paskatinti žmones domėtis paukščiais, jų gyvenimu, visada prisiminti juos laisvalaikiu, pastebėti, kas yra šalia mūsų. Knygos rengėjai labai tikėjosi, kad su naujuoju leidiniu užaugs gausi paukščiais besidominčių žmonių karta. Ir iš tiesų - pirmojo „Lietuvos paukščių pažinimo vadovo" populiarumas viršijo autorių bei leidėjų lūkesčius. Nepaisant santykinai didelio tiražo, per penkerius metus jis visas buvo išplatintas. Tai paskatino šios knygos autorius parengti atnaujintą leidimą, papildytą naujomis paukščių rūšimis, - jų per septynerių metų laikotarpį Lietuvoje aptikta 19. Pakeista ir dalis iliustracijų, tekstai papildyti aktualia informacija. Taigi šis „Lietuvos paukščių pažinimo vadovo" leidimas faktiškai yra iš naujo parengta knyga.

Atnaujinto„Lietuvos paukščių pažinimo vadovo" autoriai yra dėkingi Lietuvos ornitologų draugijai, pasirūpinusiai abiem vadovams išleisti reikalingomis lėšomis. Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejui ir Lietuvos jūrų muziejui autoriai (šių įstaigų darbuotojai) dėkoja už suteiktą galimybę šį leidinį parengti.

Vadovo rengėjai yra ypač dėkingi visiems nuotraukų autoriams.

2020-06-20

Kur paukščių balsai? Gal galima jau būtų įdiegti QR kodą per šitą atnaujinimą ar dar lauksim 10 metų.

Parašykite atsiliepimą apie "Lietuvos paukščių pažinimo vadovas (2-as pataisytas ir papildytas leidimas)"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Gamta

Liutauras Raudonikis, Saulius Karalius, Vytautas Jusys parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Lietuvos paukščių pažinimo vadovas (2-as pataisytas ir papildytas leidimas), kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Lietuvos paukščių pažinimo vadovas (2-as pataisytas ir papildytas leidimas) aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Lietuvos paukščių pažinimo vadovas (2-as pataisytas ir papildytas leidimas) už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Lietuvos paukščių pažinimo vadovas (2-as pataisytas ir papildytas leidimas)? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Liutauras Raudonikis, Saulius Karalius, Vytautas Jusys tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažniausiai su "Lietuvos paukščių pažinimo vadovas (2-as pataisytas ir papildytas leidimas)" perkama kartu