Ženkliai PIGIAU - prekės vos iki 5€! Naršykite čia >>

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Lietuvos paukščių pažinimo vadovas

Kaina: 19,30 €
Kaina su kodu: 17,37 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
2021-07-01 Paulius

:D nežinau, bet ir su knyga man sunku tuos paukščius pažinti :D kur žinomi tai žinomi, bet ten kai prasideda plunksnelių niuansai tai ką žinau ..


2024-06-30 19.297 InStock
Į krepšelį 17,37 € -10% su kodu
PATOGU

Knygos „Lietuvos paukščių pažinimo vadovas“ aprašymas

„Lietuvos paukščių pažinimo vadovas“ – informatyvi knyga mėgėjams ir profesionalams, kurie nori pažinti mūsų šalies paukščius. autorių Vytauto Jusio, Liutauro Raudonikio ir Sauliaus Karaliaus parengtas leidinys gausiai iliustruotas.

Ar daug paukščių pažįstate? Balandis, varna, zylė, žvirblis, o kas gi tas žalias paukščiukas apsilankęs lesyklėlėje? O gal įdomu sužinoti, kokį paukštį matėte savaitgalio išvykos metu? Ar žinote, kiek ančių rūšių gyvena Lietuvoje ir kokius plėšriuosius paukščius galime sutikti mūsų miškuose? Visus atsakymus rasite autorių Vytauto Jusio, Liutauro Raudonikio ir Sauliaus Karaliaus knygoje apie gamtą „Lietuvos paukščių pažinimo vadovas“.

Leidinio rengėjai aprašė visus iki 2019-tų metų pabaigos Lietuvoje užfiksuotus paukščius. Iš viso jų yra 399 rūšys. Ankstesnis knygos „Lietuvos paukščių pažinimo vadovas“ leidimas buvo parengtas 2012-tais metais. Per tą laiką mūsų šalyje pastebėtos dar devyniolika rūšių paukščių, kurių aprašymais ir nuotraukomis papildyta knyga. Naujo leidimo turinys taip pat pakeistas į patogesnį mėgėjams. Leidimas papildytas ir naujomis, kokybiškesnėmis nuotraukomis bei aktualia informacija. Autoriai Vytautas Jusys, Liutauras Raudonikis ir Saulius Karalius teigia, kad tai iš esmės naujai parengtas informacinis leidinys.

Knyga pritaikyta ir pradedantiesiems, ir pažengusiems gamtininkams bei žmonėms, kurie daug laiko praleidžia gamtoje. Iliustracijų gausa leidžia lengvai atpažinti matytą paukštį, kad ir kokioje situacijoje jį pastebėjote, taip pat nuotraukos padės identifikuoti sparnuočių lytį ar amžių.

Knygos autoriai parengė informacijos, kur ir kokiu metu laiku galima pastebėti aprašomą objektą, pateikiami žemėlapiai, taip pat aptariamas paplitimas, skiriamieji požymiai, aprašyti paukščių balsai. Čia jau teks pasitelkti fantaziją ir įsivaizduoti čiulbesį pagal aprašymą.

Vytautas Jusys, Liutauras Raudonikis ir Saulius Karalius parengė knygą, kurios tikslas yra skatinti skaitytojus domėtis paukščiais, geriau juos pažinti bei saugoti mūsų unikalią gamtą bei jos gyvūniją. „Lietuvos paukščių pažinimo vadovas“ yra vienas išsamiausių tokio tipo vadovų.

Informatyvų leidinį kviečiame įsigyti internetu. Atsiliepimuose jį puikiai vertina tiek ornitologai, tiek gamtą mylinčios šeimos. Pirkti online rasite ir daugiau knygų apie gyvūnus. Ieškote kitų žanrų literatūros? Norite pasinerti į veikėjų nuotykius ar įmantrius siužetus? Knygyne turime visko! Išsirinkti padės kitų skaitytojų apžvalgos arba mūsų parengta santrauka su trumpu aprašymu, naudingomis ištraukomis, puslapių skaičiumi ir kitomis svarbiomis detalėmis.

PRATARMĖ

Veikalų apie mūsų krašto paukščius būta dar XIX a. viduryje, tačiau pirmose K. Tyzenhauzo ir V.Tačanovskio Lietuvos ir Lenkijos ornitofauną apžvelgiančiose suvestinėse daugiausia aprašomas paukščių paplitimas.T. Ivanausko knygoje„Lietuvos paukščiai" gana detaliai aprašoma spar-nuočių išvaizda. Šią knygą galima laikyti pirmuoju lietuvišku šalies paukščių pažinimo vadovu, kuris kartu su to paties autoriaus „Vadovėliu Lietuvos paukščiams apibūdinti" buvo vieninteliai leidiniai apie mūsų šalies paukščius bene penkiasdešimt metų. Iš šio leidinio pažinti sparnuočius mokėsi ne viena mūsų šalies ornitologų karta, taip pat - šios knygos autoriai.

1979 m. V. Logminas išleido naują, ne tokią detalią suvestinę„Lietuvos paukščiai", kurioje pirmą kartą buvo pateikti paukščių piešiniai ir susistemintas išvaizdos aprašas. Galima sakyti, tai buvo pirmasis lietuviškas klasikinis paukščių pažinimo vadovas. Kadangi tuo metu panašių spaudinių labai trūko, paukščių stebėtojams šis leidinys turėjo didžiulę vertę. Iki pasirodant „Lietuvos faunos" paukščių dvitomiui, V. Logmino knyga buvo daugelio ornitologų kasdienis palydovas.

Vėliau Lietuvos paukščių stebėtojai apibūdindami sparnuočius naudojosi užsienio paukščių pažinimo vadovais, kurie išsiskyrė kokybiškais aprašais ir iliustracijomis. Dažnam patyrusiam ornitologui tokie leidiniai buvo ne tik pažinimo vadovai, bet ir puikūs pagalbininkai apibūdinant pir-mą kartą matomas paukščių rūšis. Tačiau visada iškildavo klausimas: o ką daryti pradedančiajam stebėtojui? V. Logmino knyga jau buvo tapusi bibliografine retenybe, ©„Lietuvos faunos" knygos negalėjo būti naudojamos kaip paukščių pažinimo vadovai.

Labai laiku pasirodė P. Kurlavičiaus parengtas„Vadovas Lietuvos paukščiams pažinti". Kitaip nei tarptautiniuose leidiniuose, jame aprašomos mūsų šalyje aptinkamos paukščių rūšys, pateikiama informacija apie jų statusą Lietuvoje. Knyga sulaukė didelio gamtininkų dėmesio ir tai paskatino mąstyti apie naujo mūsų šalies paukščių pažinimo vadovo leidimą. Apie tokį vadovą, kuris, skir-tingai nuo ankstesnių, išsiskirtų iliustracijų gausa, nes tai ypač svarbu norint padėti žmonėms apibūdinti pastebėtus paukščius. Be abejo, naujosios knygos autoriai stengėsi parengti ir pakankamai išsamius aprašus, būtinus rūšims atpažinti, taip pat siekė, kad knyga būtų ne tik Lietuvos paukščių pažinimo vadovas, bet joje būtų galima rasti ir svarbios informacijos sparnuočių apsaugos klausimais, sužinoti apie rūšių paplitimą šalyje, kada jas galima aptikti ir pan. Toks Lietuvos paukščių pažinimo vadovas buvo parengtas ir išleistas 2012 m.

Pagrindinis naujojo vadovo autorių tikslas buvo paskatinti žmones domėtis paukščiais, jų gyvenimu, visada prisiminti juos laisvalaikiu, pastebėti, kas yra šalia mūsų. Knygos rengėjai labai tikėjosi, kad su naujuoju leidiniu užaugs gausi paukščiais besidominčių žmonių karta. Ir iš tiesų - pirmojo „Lietuvos paukščių pažinimo vadovo" populiarumas viršijo autorių bei leidėjų lūkesčius. Nepaisant santykinai didelio tiražo, per penkerius metus jis visas buvo išplatintas. Tai paskatino šios knygos autorius parengti atnaujintą leidimą, papildytą naujomis paukščių rūšimis, - jų per septynerių metų laikotarpį Lietuvoje aptikta 19. Pakeista ir dalis iliustracijų, tekstai papildyti aktualia informacija. Taigi šis „Lietuvos paukščių pažinimo vadovo" leidimas faktiškai yra iš naujo parengta knyga.

Atnaujinto„Lietuvos paukščių pažinimo vadovo" autoriai yra dėkingi Lietuvos ornitologų draugijai, pasirūpinusiai abiem vadovams išleisti reikalingomis lėšomis. Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejui ir Lietuvos jūrų muziejui autoriai (šių įstaigų darbuotojai) dėkoja už suteiktą galimybę šį leidinį parengti.

Vadovo rengėjai yra ypač dėkingi visiems nuotraukų autoriams.2021-08-19

2021-07-20

2021-07-01

:D nežinau, bet ir su knyga man sunku tuos paukščius pažinti :D kur žinomi tai žinomi, bet ten kai prasideda plunksnelių niuansai tai ką žinau ..

2021-06-28

kievienam gamtos mylėtojui

2021-06-01

Naudinga, įdomu ir labai azartiška. ši knyga visada mūsų automobilyje nes mėgstame keliones į gamtą, o pamačius kokį nematytą paukštį, surandam jį knygoje.

2021-05-12

Galiu atskirti visas Lietuvoje gyvenančias žuvis, o su paukščiais kėbliau. Mėgstu informatyvias knygas apie gamtą. Puikus leidimas.

2021-05-10

Knyga padėjusi pasikelt autoritetą prieš vaikus. Aš kaip mieste gimęs mieste augęs tik varną nuo žvirblio ir teatskirdavau. o kai vaikai klausia kas čia per paukštis, tai sakydavau bele ką. Visa laimė ši knyga mane išgelbėjo !

2021-04-28

Rekomenduojam . Patiko visai šeimai. Vertinu 10/10 tikrai!

2021-04-21

Nuostabi knyga! Patraukliai pateikta informacija apie paukščius. Knyga lengva skaityti ir nagrinėti. Rekomenduoju ir jau žinosiu ką galiu drąsiai dovanoti.

2021-04-14

Užsakiau, bus puiki dovana gimtadienio proga!

2021-04-13

Labai gražios paukščiukų nuotraukos.

2021-03-21

Puiki knyga, pravertė stebint laukinius paukščius.

2021-03-21

Vertinga knyga, daug info

2020-06-20

Kur paukščių balsai? Gal galima jau būtų įdiegti QR kodą per šitą atnaujinimą ar dar lauksim 10 metų.

Parašykite atsiliepimą apie „Lietuvos paukščių pažinimo vadovas“

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Knygos apie paukščius

Liutauras Raudonikis, Saulius Karalius, Vytautas Jusys pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą „Lietuvos paukščių pažinimo vadovas“, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos „Lietuvos paukščių pažinimo vadovas“ aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos „Lietuvos paukščių pažinimo vadovas“ už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą „Lietuvos paukščių pažinimo vadovas“? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Liutauras Raudonikis, Saulius Karalius, Vytautas Jusys tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su „Lietuvos paukščių pažinimo vadovas“ perkama kartu