Šventinės dovanos mobile 🔥 SUPER KAINŲ lentynos! Nuo -20% iki -80% pigiau! Naršykite čia >>  🔥
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime

Knygos aprašymas

Mokomojoje knygoje "Mezginių sandara ir analizė" rašoma apie mezginių sandarą, svarbiausius sandaros rodiklius ir jų apskaičiavimo metodus. Apibūdintos svarbiausios įvairiais pynimais mezgamų mezginių savybės, naudojimo sritys. Aprašyti mezginių sandaros analizės būdai. Pateiktos įvairios mezginių sandaros patronavimo (atvaizdavimo patroniniame popieriuje) sistemos. Knyga skirta „Mezginių sandaros“ modulio dieninėms ir neakivaizdinėms bakalauro studijoms. Ji gali būti naudinga magistrantams, studijuojantiems Tekstilės gaminių asortimento ir mados bei Tekstilės gaminių projektavimo modulius, taip pat ruošiant magistro darbą. Knyga gali būti reikalinga tekstilės cheminės technologijos bei siuvinių dizaino ir technologijos studentams.

MEZGINIŲ SANDARA 


Pagrindinės sąvokos ir apibrėžimai

 

Mezginys - megztinis tekstilės gaminys Būdingas mezginio sandaros bruožas -kilpomis išlankstyti, tarpusavyje persipinantys siūlai 12,31. Mezginiai mezgami mašinomis arba rankomis. Megztinė medžiaga - mezgimo mašina numegztas didelio ilgio plokščias arba rankovinis mezginys. Megztinis dirbinys - tam tikros formos mezginys, numegztas rankomis arba mašina, arba pasiūtas iš megztinės medžiagos. Mezginiai gali būti balinti, dažyti, marginti, numegzti iš dažytų siūlų.

Mezginiai naudojami aprangai, apyvokai ir technikoje.

Aprangai skirti tokie mezginiai:

- viršutiniai, t.y. megztiniai dirbiniai (megztiniai, suknelės, kostiumai, paltai, švarkai, sijonai, chalatai ir kt.), taip pat ir jiems skirta megztinė medžiaga;

- apatiniai, t.y. megztiniai dirbiniai (marškinėliai, pižamos, apatinukai, maudymosi kostiumėliai ir kt.), taip pat ir jiems skirta megztinė medžiaga;

- kojinės (kojinės, puskojinės, kojinaitės, pėdkelnės);

- pirštinės;

- galvos apdangalai (kepurės, beretės, skarelės) ir šalikai.

Apyvokai skirti mezginiai naudojami namų ūkiui bei patalpų dekoravimui (užuolaidoms, drapiruotėms, grindų dangai, kilimams, staltiesėms, apmušalams ir kt.).

Techniniai mezginiai naudojami pramonėje, žemės ūkyje, statyboje (tarpinės, filtrai, tinklai, laminatų armatūra, apvalkalai, tara, tralai ir kt.).

Taip pat mezginiai naudojami ir medicinoje: sanitariniams-higieniniams, gydomiesiems-profilaktiniams (medicininės kojinės, vyturai ir kt.), chirurginiams (dirbtinės kraujagyslės, tuščiaviduriai organai ir kt.) tikslams.

Aprangai skirti mezginiai dažniausiai mezgami iš verpalų (medvilninių, vilnonių, lininių, šilkinių, cheminių bei mišrių pluoštų), iš vienagijų ar daugiagijų siūlų (dirbtinių ir sintetinių) ir iš įvairių siūlų derinių. Techninės paskirties dirbiniai mezgami iš įvairių neorganinių cheminių pluoštų siūlų (metalinių, stiklo, keraminių ir kt.).

Mezginio sandara yra apibūdinama sudarančių ją elementų dydžiais, forma, susipynimo būdu. Mezginio sandaros elementai - tai įvairiai išlankstytų siūlų dalys: kilpos, lankai, tąsos, papildomi siūlai, jų dalys, pluoštų kuokšteliai (1.1 pav.). Pagrindiniai mezginio sandaros elementai yra kilpos. Kiekviena kilpa - erdvinė kreivė, nuo kurios formos ir ilgio priklauso daugelis mezginių savybių. Mezginio sandaros elementų išsidėstymas ir jų sujungimo tvarka vadinami pynimu. Pynimas lemia mezginio išvaizdą bei savybes.

Vienoje horizontalėje skersai mezginio esančios kilpos sudaro kilpų eilutę, o vienoje vertikalėje išilgai mezginio esančios kilpos - kilpų stulpelį (1.2 pav., a). Mezginys, kurio vienai kilpų eilutei sudaryti pakanka vieno siūlo, klojamo nuosekliai ant visų mezgimo mašinos adatų, vadinamas skersiniu (1.2 pav., a). Mezginys, kurio kiekviena arba dvi gretimos tos pačios eilutės kilpos sudaromos išlankstant vis kitą siūlą, vadinamas metmeniniu (1.2 pav., b). Tokio mezginio vienai kilpų eilutei sudaryti reikalinga siūlų sistema - metmenys. Skersinis mezginys mezgamas skersinio mezgimo, o metmeninis -metmeninio mezgimo mašinomis.

Pagal kilpų sluoksnių skerspjūvyje skaičių mezginiai skirstomi į: vienasluoksnius (viengubuosius) ir daugiasluoksnius. Viengubieji mezginiai dažniausiai sudaromi vienos adatinės, o daugiasluoksniai dviejų ar daugiau adatinių mezgimo mašinomis. Praktikoje plačiausiai paplitę viengubieji ir dvigubieji mezginiai.

Informacija

Autorius: Beata Tvarijonavičienė
Leidėjas: KTU leidykla Technologija
Išleidimo metai: 2008
Knygos puslapių skaičius: 82
Formatas: 15x21, minkšti viršeliai
ISBN ar kodas: 9955094818

Pirkėjų atsiliepimai

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti