0

Pakalbinti stebuklai. Lietuvos gamtos ir lietuvių įdomybės

  • Nuolaida knygai -31%
Kaina Internetu: 13,99 €
Kaina Knygyne: 19,99 €*
Sutaupote: 6.00 € (31%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Pakalbinti stebuklai. Lietuvos gamtos ir lietuvių įdomybės


2020-08-31 13.99 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Gamtos tyrinėtojas ir aplinkosaugininkas Selemonas Paltanavičius parašė daugiau nei aštuoniasdešimt knygų apie Lietuvos gyvūnus ir gamtą. Vienos jų kviečia mažuosius skaitytojus susipažinti su mus supančiu pasauliu, kitos yra skirtos mokslo populiarinimui. „Pakalbinti stebuklai: Lietuvos gamtos ir lietuvių įdomybės“ – padės pamatyti neįprastus, tačiau visai šalia slypinčius mūsų unikalios gamtos stebuklus.

Ne vienas lietuvis atostogauti veržiasi į kitas šalis. Daugelis galvoja, kad Lietuvoje nėra ką veikti, nes ji neturi didingų kalnų, mėlynų jūrų, įspūdingų kanjonų. Visgi, pripažinkime, kad užsieniečiai žavisi mūsų šalimi ir jiems ši atrodo nepaprasta. Taigi, apsižvalgę atidžiau pamatysime, kad sava gamta yra vis dar neištyrinėta, o joje slypi daugybė paslapčių, kurios gali nustebinti net visko mačiusius pasaulio keliautojus.

Autorius teigia, kad iš tiesų gamtoje stebuklų nebūna. Žmonėms įprasta taip vadinti dalykus, kurių jie nesupranta arba ypatingai žavisi. Ir Lietuvoje tikrai yra vietų ar gamtos reiškinių, kurie gali sukelti tą susižavėjimą ir priversti sušukti „Stebuklas!“

Knyga „Pakalbinti stebuklai: Lietuvos gamtos ir lietuvių įdomybės – skirta visiems žmonėms, kurie yra pasirengę ieškoti, atrasti, vėl sugrįžti į gamtą, prisiliesti prie jos siūlomų dovanų, atidžiau pažvelgti į tai, ką turime visai šalia pat.

Selemonas Paltanavičius į leidinį įtraukė įvairių įdomių faktų. Autorius dalijasi kaip per visą istoriją kito tam tikrų dalykų suvokimas, pavyzdžiui, kaip į žalčius žmonės žiūrėdavo senovėje ir koks požiūris vyrauja šiomis dienomis. Rašytojas skaitytojus pakvies apsilankyti Žuvinto take, kuriame girdisi didžiųjų baublių baubimas ir kitų nendrynų paukščių balsai, taip pat vilios užsukti į Kuršių Neriją, ar pasižvalgyti po gražiausias Lietuvos girias. Autorius pasakoja apie lietuviškas gydančias žoleles, tik mūsų kraštams būdingus gyvūnus, aptaria įvairiausius lietuviškus mitus bei padavimus susijusius su žvėrimis ar istorinėmis vietomis.

„Pakalbinti stebuklai: Lietuvos gamtos ir lietuvių įdomybės – paskatins keliauti po Lietuvą, atidžiai dairytis, mokytis bei atrasti.

Selemonas Paltanavičius – gamtininkas, fotografas, rašytojas, aplinkosaugininkas. Autorius nuolat rašo įvairius su gamta, jos pažinimu bei saugojimu susijusius straipsnius, duoda interviu radijo laidoms. Rašytojo knygos apie gyvūnus bei gamtą yra mylimos tiek vaikų, tiek suaugusiųjų.

TURINYS

Drevėse dūzgiančios bitės io
Žalčiai senovėje ir dabar 22
Gyvename baltojo gandro žemėje 30
Gintarinio miško palikimas 40
Kur čia gyvena mamutai? 48
Ir akmenėlis turi širdį 62
Žuvintas — rezervatas paukščių take 72
Lietava, žinanti Lietuvos vardą 82
Žolynai visiems ir nuo visko 88
Gyvūnai, sukurti Lietuvoje 102
Neik, vaikeli, balon 112
Ventės ragas — paukščių Meka 126
Senovę menantys vėžliai 138
Mitai apie gyvūnus 146
Daina vilkui, sutartinė stintai 156
Sugrįžti j Kuršių neriją 166
Nuo dvasių buveinių iki... malkų 182


Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu