-10% NUOLAIDA VISKAM su kodu: EURAS

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras yra valstybinė mokslo leidybos įstaiga, 1997 metais įsteigta Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos. Tai didžiausias enciklopedinių leidinių leidėjas Lietuvoje, puoselėjantis ir sistemingai plėtojantis lietuviškų enciklopedijų tradicijas.

Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras knygos

Rasta: 310
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Senoji Europa | Marija Gimbutienė
  • Nemokamas knygos pristatymas
36,99 €
Turime sandėlyje
Lenkijos istorija | Adam Zamoyski
  • Nemokamas knygos pristatymas
30,59 €
Turime sandėlyje
Rasta: 310
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas buvo organizuotas iš Mokslo ir enciklopedijų leidyklos, 1992 metais įsteigtos sujungus dvi valstybines leidyklas – „Mokslo“ leidyklą ir Valstybinę enciklopedijų leidyklą.

MELC savo veiklą plėtoja bendradarbiaudamas su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis, mokslo institutais, Lietuvos mokslų akademija, kultūros ir švietimo įstaigomis, kūrybinėmis ir visuomeninėmis organizacijomis. Centro strateginis tikslas –  rengti ir leisti fundamentalius mokslo ir kultūros leidinius, kaupti ir sisteminti mokslinę informaciją, vykdyti valstybės leidybos programas: rengti ir leisti visuotines bei šakines enciklopedijas, lietuvių kalbos, dvikalbius ir terminų žodynus, vadovus ir žinynus. MELC kuria enciklopedinės ir leksikografinės informacijos pateikimo metodikas ir algoritmus. Nuo 2003 metų leidžia leidinius ir kitomis kalbomis: anglų, rusų, vokiečių, italų.

Dauguma MELC leidinių parengti Lietuvos istorikų, lituanistų, menotyrininkų, įvairių sričių mokslininkų ir specialistų. Reikšmingiausias ir didžiausias MELC leidybinės veiklos projektas – kartu su Lietuvos akademine bendruomene parengta 25 tomų „Visuotinė lietuvių enciklopedija“. Be enciklopedinių leidinių, MELC leidžia visuomenės, gamtos ir technikos mokslų monografijas, Lietuvos ir užsienio autorių mokslinius veikalus, mokslo populiarinamąsias knygas, lietuvių raštijos ir etninės kultūros paminklus, Lietuvos ir pasaulio kultūros, mokslo ir technikos paveldo veikalus, vadovėlius aukštosioms mokykloms, elektroninius žodynus, informacinius leidinius, vadovus ir žinynus, periodinį bendrinės kalbos žurnalą „Gimtoji kalba“.