NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Leila Slimani (g. 1981 m. spalio 3 d.) – Prancūzijos ir Maroko rašytoja, žurnalistė, diplomatė, Gonkūrų premijos laureatė.

Prancūzų ir marokiečių tautybės autorė užaugo kalbėdama net keliomis kalbomis.

Leila Slimani knygos

Rasta: 4

Kitų šalis | Leila Slimani
-30% su kodu: PATOGU
13,92 €
Kaina su kodu: 9,74 €
Turime sandėlyje
Rasta: 4

Leilos Slimani močiutė Anne Dhobb užaugo Elzase, 1944-ais metais ji susipažino su savo būsimu vyru Lakhdar Dhobb, Prancūzijos kolonijinės armijos pulkininku marokiečiu. Po karo ji išvyko paskui jį į Maroką, kur gyveno Meknese. 2003 metais buvo išleistas autobiografinis romanas, ir moteris tapo pirmąja rašytoja šeimoje.

Leilos mama ištekėjo už prancūzų išsilavinimą turinčio marokiečio ekonomisto Othmano Slimani. Pora susilaukė trijų dukterų. Leila Slimani yra vidurinioji. Mergaitė augo liberalioje, prancūziškai kalbančioje šeimoje ir lankė prancūziškas mokyklas.

Svarbus lūžis Slimani vaikystėje įvyko 1993-ais metais, kai jos tėvas buvo melagingai įveltas į finansų skandalą ir atleistas iš CIH banko prezidento pareigų (vėliau oficialiai išteisintas).

Sulaukusi 17 metų Slimani išvyko iš Maroko į Paryžių studijuoti politikos mokslų ir žiniasklaidos. Baigusi studijas laikinai svarstė apie aktorės karjerą, baigė aktorinio meistriškumo kursus ir atliko antraplanius vaidmenis dviejuose filmuose. 2008-ais metais Leila Slimani ištekėjo, tų pačių metų spalį pradėjo dirbti žurnaliste.

Dėl šio darbo reikėjo daug keliauti. Po to, kai 2011-ais metais autorė buvo suimta Tunise, kur rengė reportažą apie Arabų pavasarį, ji nusprendė mesti darbą žurnale ir vietoj to dirbti laisvai samdoma autore bei rašyti romaną. Tačiau leidėjai jos pirmąjį knygą atmetė. Autorė pradėjo lankyti kūrybinio rašymo dirbtuves ir ten gerokai patobulino savo stilių.

2014-ais metais pasirodė jos romanas „Žmogėdros sode“. Kūrinys buvo puikiai įvertintas skaitytojų ir savo šalyje pelnė įvairių apdovanojimų. Po poros metų pasirodė romanas „Lopšinė“, kuris buvo įvertintas prestižine Gonkūrų premija ir įtvirtino autorės vardą literatūros pasaulyje.

Naujausias rašytojos kūrinys – „Kitų šalis“. Knyga atskleidžia marokiečio ir prancūzės meilės ir šeimos istoriją, bandymą prigyti svetimame krašte, o taip pat pasakoja kolonijinio Maroko kelią link nepriklausomybės. Šis romanas iš dalies yra pačios Leilos Slimani močiutės istorija. Autorė kūriniu pradeda trilogiją, tad be abejo, sulauksime ir daugiau turtingų istorijų.

Autorės kūryba – išskirtinė ir rekomenduojama visiems kokybiškos literatūros gerbėjams. Siūlome nelaukti ir Leilos Slimani knygas įsigyti internetu.