Knygų rinkiniai IKI -30% PIGIAU! Naršykite čia >>

Liudas Mažylis (g. 1954 m. gegužės 19 d., Kaunas) – mokslininkas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, politikos ir visuomenės veikėjas, televizijos laidų vedėjas, 2017 m. Vokietijoje atradęs nutarimo dėl 1918 m. Vasario 16 d.

Liudas Mažylis knygos

Rasta: 8

Lietuvos valstybės atkūrimo procesas. 1918 m. vasaris-kovas | Liudas Mažylis, Rasa Zozaitė
-10% su kodu: PATOGU
23,81 €
Kaina su kodu: 21,43 €
Turime sandėlyje
Lietuvos valstybės atkūrimo procesas 1918 m. sausis-vasaris. Dokumentų rinkinys | Liudas Mažylis, Rasa Zozaitė
  • Nemokamas knygos pristatymas
-10% su kodu: PATOGU
31,75 €
Kaina su kodu: 28,57 €
Turime sandėlyje
Lietuvos valstybės atkūrimo procesas 1917 m. liepa–gruodis. Dokumentų rinkinys | Liudas Mažylis, Rasa Zozaitė
  • Nemokamas knygos pristatymas
-10% su kodu: PATOGU
27,35 €
Kaina su kodu: 24,62 €
Turime sandėlyje
99 šimtosios | Liudas Mažylis
-10% su kodu: PATOGU
3,99 €
Kaina su kodu: 3,59 €
Turime sandėlyje
Rasta: 8

Nepriklausomybės paskelbimo originalą.


Per vieną naktį mokslininko vardą sužinojo visa Lietuva, kuklus jo įvaizdis pavergė visą šalį, o atradimas Vokietijos archyvuose amžiams įrašytas į mūsų šalies istoriją. Liudo Mažylio atrastas nepriklausomybės akto originalas tapo geriausia dovana Lietuvos šimtmečio proga.


Profesorius Liudas Mažylis augo tarpukario inteligentų šeimoje. Tarp jo šeimos narių – knygnešiai, visuomenės veikėjai, medikai. 1972 m. jis baigė Kauno 5-ąją vidurinę mokyklą, vėliau studijavo Vilniaus universitete. Čia mokslininkas apgynė disertaciją chemijos mokslų srityje – kolegos užsimena, kad jam priklauso keli patentai, jis yra kelių išradimų bendraautoris. Vėliau Liudas Mažylis pasuko socialinių mokslų link ir 2007 m. tapo vadybos ir administravimo srities habilituotu daktaru. Nuo 1997 m. Liudas Mažylis dėsto Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete, 2008 m. tapo profesoriumi.


Liudas Mažylis išbandė įvairiausias veiklas – chemiko išsilavinimą turintis politikos mokslininkas dirbo žurnalistu, buvo išrinktas Kauno miesto savivaldybės tarybos nariu ir net kandidatavo į Seimą. Nors politinė karjera nesusiklostė, jis aktyviai dalyvauja partinėje veikloje ir 2019 m. bandys tęsti politinę karjerą.


Liudą Mažylį pažįstantys žmonės jį apibūdina kaip įdomią asmenybę – atsipalaidavęs, skriejantis dviračiu Kauno Laisvės alėja, paprastas, kuklus. Smalsus ir žingeidus, aštraus mąstymo – taip charakterizuoja profesorių kolegos ir juokais vadina jį Šerloku Holmsu. Jie įsitikinę – prof. Mažylis viską daro „iš idėjos“, o ne dėl pinigų – todėl ir dokumento paieškos buvo sėkmingos. Profesorius kolekcionuoja pašto ženklus ir senovinius atvirukus, užsiima fotografija, tačiau svarią jo kaunietiškos tapatybės dalį neabejotinai sudaro aistringa parama miesto krepšinio komandai „Žalgiriui“.


Profesorius apdovanotas pirmąja Lietuvos pažangos premija, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi, Stasio Lozoraičio premija. 2018 m. jis tapo Kauno miesto garbės piliečiu. Pirmoji Liudo Mažylio knyga „99 metai po įvykio“ susilaukė tęsinio – trileryje „99 šimtosios“ - pagrindinis veikėjas profesorius tęsis Dokumento paieškas.