Knygų rinkiniai IKI -30% PIGIAU! Naršykite čia >>

„Liūtės daina“ – jaunimui skirta maginės fantastikos knygų serija, kuri pasakoja apie drąsią mergaitę Alana, nesusitaikiusia su jai skirtu damos likimu. Knygų seriją sudaro keturios dalys. Jos autorė – amerikietė Tamora Pierce, gimusi 1954-tais metais.

Alana ir Tomas – dvyniai, kuriuos sunku atskirti. Jų tėvui vaikų likimas aiškus.

Liūtės daina knygos

Rasta: 3

Liūtės daina 3. Moteris, kuri joja kaip vyras | Tamora Pierce
-35% su kodu: PATOGU
14,49 €
Kaina su kodu: 9,42 €
Turime sandėlyje
Rasta: 3

Alana keliaus į vienuolyną mokytis tapti dama, o Tomas – į riterių mokyklą. Tačiau vaikai nori priešingų dalykų. Alana svajoja tapti kare, o Tomas – magu. Alanai gimsta idėja ir vaikai susikeičia vietomis. Šis jų sprendimas atneš daugybę nuotykių. Taip prasideda pirmoji knygų serijos „Liūtės daina“ dalis „Liūtės daina. Alana, pirmas nuotykis“.

Knyga pirmą kartą buvo išleista 1983-iais metais, tad kartu su ja užaugo jau ne viena jaunuolių karta.

„Liūtės daina. Deivės ranka, antras nuotykis“ – antroji knygų serijos dalis, kurioje Alana jau vyresnė, patyrusi riterė, kelis metus apsimetinėjusi berniuku. Tam, kad įgyvendintų svajonę tapti pilnaverte kare, jai dar teks įveikti ne vieną iššūkį.

Per visas keturias serijos dalis Alana kovoja su savo lytine tapatybe, taip pat išgyvena brendimą bei patyčias. Ji nuolat siekia pripažinimo ir niekada nenustoja eiti svajonės link. Maginės fantastikos serijoje sutiksime ir daugiau įdomių veikėjų – vagių karalių, mokslininką, princą Džonataną, kovos menų čempioną ir kitus.

Tamora Pierce prieš beveik keturiasdešimt metų pradėtoje serijoje iškelia mintį, kad berniukai ir mergaitės yra panašūs ir gali siekti tų pačių dalykų. Ji skatina atsikratyti stereotipų ir nustoti riboti savo kūrybiškumą, būti tuo, kuo nori. Rašytoja atkreipė dėmesį, kad dėl lyčių nelygybės moterų indėlis ir kompetencija dažnai ignoruojama. Knygų serijos pradžioje Alanai nesunku apsimesti berniuku, tačiau mergaitė bręsta ir dėl to iškyla įvairių problemų.

Knygų serija „Liūtės daina“ sulaukė didžiulio įvertinimo, dėl atvirumo ir keliamų problemų aktualumo. Tamora Pierce įkvėpimo sėmėsi iš kitų fantastų, tokių kaip J.R.R. Tolkien, tačiau pastebėjo, kad šio žanro knygose trūksta stiprių veikėjų moterų.

Vidutinio amžiaus vaikams ir jaunimui skirtą seriją įvertins ir vyresni skaitytojai. Kviečiame magija ir nuotykiais turtingas knygas patogiai įsigyti mūsų knygyne.