NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Michelle Obama knygos

Rasta: 2

Mano istorija | Michelle Obama
-50% su kodu: PATOGU
22,26 €
Kaina su kodu: 11,13 €
Turime sandėlyje
Mūsų šviesa. Ištverti neramius laikus | Michelle Obama
  • Nauja knyga
  • Nemokamas knygos pristatymas
-32% su kodu: PATOGU
26,32 €
Kaina su kodu: 17,90 €
Turime sandėlyje
Rasta: 2


Michelle Obama (Michelle LaVaughn Robinson Obama, g. 1964 m. sausio 17 d., Čikaga, Ilinojus, JAV) – advokatė, buvusi pirmoji Jungtinių Amerikos Valstijų ponia – 44-ojo Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento Barack Obama žmona.


Michelle Robinson gimė ir augo pietinėje Čikagos dalyje. Studijavo Prinstono universitete ir Harvardo teisės mokykloje. Po studijų grįžo į gimtąją Čikagą ir įsidarbino tesės paslaugų įmonėje „Sidley Austin“, dirbo  rinkodaros ir intelektinės nuosavybės srityse. Vėliau dirbo Čikagos mero Richard M. Daley komandoje, buvo mero padėjėja ir Planavimo ir išsivystymo komisijos nario asistentė. Taip pat dirbo Čikagos visuomeninėje organizacijoje su jaunimu, Čikagos universiteto medicinos centre, kur nuo 2005 m. tapo bendruomenės užsienio ryšių viceprezidente.

Michelle tėvas buvo miesto vandentiekio darbuotojas, motina dirbo sekretore Spiegel kompanijoje, tačiau gimus dukrai ji ilgą laiką buvo namų šeimininkė. Michelle šeima laiką drauge leisdavo skaitydami, žaisdami stalo žaidimus.

Baigusi vidurinę mokyklą, Michelle Prinstono unversitete studijavo sociologijos pagrindus ir afroamerikiečių studijas ir 1985 m. įgijo humanitarinių mokslų bakalaurą. Studijuodama Prinstone ir vėliau Harvardo teisės mokykloje Michelle aktyviai kovojo už juodaodžių teises, ypač švietimo šistemoje. Michelle turi brolį Craig Robinson, kuris yra Oregono universiteto vaikinų krepšinio treneris, jis taip pat studijavo Prinstone ir tai buvo viena iš priežasčių, kodėl Michelle pasirinko tą patį universitetą.

Pirmojoje darbovietėje sutiko būsimą vyrą Baracką Obamą. Tuo metu teisės paslaugų įmonėje dirbo vos keli afroamerikiečiai. Pora susituokė 1992 m. Turi dvi dukteris Malia Ann (1998 m.) ir Natasha, vadinama tiesiog Sasha (2001 m.). 2007–2008 metais Michelle Obama dirbo su vyru rengiant prezidentinę kampaniją, ji buvo dar aktyvesnė 2012 metais, vyrui siekiant antros kadencijos šiame poste.

Šeimai buvo sunki Baracko Obamos politinės karjeros pradžia ir abu sutuoktiniai yra pripažinę, kad būdavo labai pavargę, neturėdavo laiko pasikalbėti. Tačiau Michelle stengėsi kiek įmanoma daugiau laiko skirti dukterims ir tuo pačiu derino laiką, kai padėdavo vyrui ruoštis prezidento rinkimams.

Michelle net ir dukterims pradėjus lankyti mokyklą nenustojo kovoti už rasių lygiateisiškumą, drauge su Čikagos universitetu bandė sukurti daugiau vietų kitų rasių atstovams universitetuose.

Tapusi pirmąją JAV ponia Michelle Obama lankydavo benamių prieglaudas ir virtuves, kovojo už karių šeimas, lankė vėžiu sergančius žmones, nuolat aktyviai palaikydavo vyro vykdomą politiką ir reformas. Michelle daug dėmesio skyrė švietimui, sveikos gyvensenos bei fizinio aktyvumo skatinimui. 2012 metais išleido knygą apie sveiką gyvenseną ir sodininkystę „American Grown“. Ji tapo išsilavinusios, aktyvios ir tvirtos šiuolaikinės moters pavyzdžiu daugeliui Amerikos bei viso pasaulio merginų ir moterų. 2018 metais pasirodė atviri ir intriguojantys jos memuarai knygoje "Mano istorija“.