NUOLAIDOS sumuojasi! Papildoma 5% nuolaida viskam su kodu: PAPARTIS

Nick Spalding (g. 1974 m., Isle of Wight, Anglija) – britų komikas, humoristinių romanų rašytojas.

Nick Spalding mokėsi Cams Hillo mokykloje. Baigęs jąs pasirinko medijų ir kultūros studijas Solento universitete. Nick Spalding sako rašąs nuo pat paauglystės, tačiau pirmieji kūriniai buvo menkaverčiai. Tapti pripažintu rašytoju jam prireikė poros dešimtmečių.

Nick Spalding knygos

Rasta: 2

Riebus šansas | Nick Spalding
-40% su kodu: PATOGU
6,06 €
Kaina su kodu: 3,63 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Riebus šansas (knyga su defektais) | Nick Spalding
-20% su kodu: PATOGU
1,05 €
Kaina su kodu: 0,84 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Rasta: 2

Per juos jis dirbo komunikacijos ir marketingo srityje. Sukaupęs gyvenimo patirties suprato galįs parašyti perspektyvų grožinį kūrinį.

Rašymo proceso Nick Spalding neplanuoja ir pasikliauja spontaniškumu. Paprastai, prieš imdamasis plunksnos jis jau turi galvoje patrauklią istoriją ir pagrindinius veikėjus. Visos kitos smulkios detalės, siužeto vingrybės ir juokeliai atsiranda rašant. Anot jo, humoristinėje kūryboje išvengti spontaniškumo ir  atsitiktinumo neįmanoma. Kita vertus, vyras juokauja, kad rašymas yra jo darbas, kuriuo jis užsidirba ir duonai, ir būsto paskolai. Dėl šios priežasties jam sunku poetiškai kalbėti apie savo profesiją.

Nick Spalding mano, kad jo knygų sėkmės paslaptis ta, kad pasaulis išgyvena toli gražu ne geriausius laikus. Pasauliui kariaujant, gresiant ekonominei krizei ir visur šmėkščiojant iki gyvo kaulo nusibodusioms garsenybėms, žmonės nori užsimiršti ir iš širdies pasijuokti. Būtent tai siūlo linksmi ir nuotaikingi Nicko Spaldingo kuriami romanai.

Rašytojas karjeros pradžioje pasirinko netipinį sprendimą ir pirmąją knygą išleido savarankiškai „Amazon“ platformoje. Anot jo, pirmasis romanas buvo eksperimentinis, jame netrūko įvairių literatūrinių bandymų, tad leidyklų filtro ji būtų neįveikusi. Kai šis sprendimas pasiteisino, Nick Spalding užmezgė ryšius ir su leidyklomis, mat buvo pelnęs vieno populiariausių elektroninių knygų kūrėjo vardą.

Nick Spalding tikrai gali papasakoti ne vieną įdomią istoriją – jei neatsimena iš savo patirties, gali ją sukurti čia pat. Pavyzdžiui, atsikėlęs vieną lietingą šeštadienį jis sugalvojo knygos idėją, šeštą valandą vakare sėdo prie kompiuterio, o sekmadienio naktį jau buvo ją baigęs. Kitaip tariant, jam pavyko sukurti romaną per 30 valandų – tiesa, vos tik parašė žodį „Pabaiga“, iškart užmigo.

Šiandien Nick Spalding gyvena pietų Anglijoje kartu savo sužadėtine.