NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Nijolė Miliauskaitė (g. 1950 m. sausio 23 d. Vilkaviškio raj. – m. 2002 m. kovo 25 d. Druskininkuose) – poetė, lituanistė.

Nijolė Miliauskaitė Vilniaus universitete baigė lietuvių kalbos ir literatūros studijas.

Nijolė Miliauskaitė knygos

Rasta: 5

Kelios raudonos erškėtuogės (su CD) (serija "Gyvoji poezija") | Nijolė Miliauskaitė
-10% su kodu: PATOGU
10,66 €
Kaina su kodu: 9,59 €
Turime sandėlyje
Rasta: 5

Ji nuo mažumės buvo kūrybiška asmenybė ir eiles rašė jau keturiolikos metų. Tiesa, dėl savo drovumo ir uždarumo kūrinių niekam nerodė. Eilės atspindėjo vidinę dramą, kilusią, kai tėvas paliko šeimą, o Nijolė, dėl nepritekliaus turėjo mokytis internatinėje mokykloje.

Po studijų Nijolė Malinauskaitė dirbo Centriniame archyve ir šis lėtas beiu monotoniškas darbas atitiko jos charakterį bei tiko kruopščiai ir detaliai asmenybei. Taip poetė yra dirbusi savaitraščio „Kalba Vilnius“ redakcijoje.

Autorės sutuoktinis – taip pat poetas – Vytautas P. Bložė, kurio poezija Nijolė nuo seno domėjosi. Kartu su vyru jie daugiausiai gyveno Druskininkuose, mėgo žemės darbus, puoselėjo tradicijas. Nijolė Miliauskaitė, dėl savo drovumo ir uždarumo, apie poeziją kalbėjo retai, o rašė beveik slapta, daugiausiai rūpinosi namų buitimi ir buvo savo vyro sekretore.

Debiutinis poezijos rinkinys „Uršulės S. Portretas“ išleistas tik 1985-ais metais. Autorės kūrybos bruožai pasižymėjo lakoniškumu, konkretumu ir daiktiškumu. Autorė visada žavėjosi poetės Salomėjos Neries kūriniais, o tai jaučiasi ir jos pačios poezijoje, dvelkiančia namų ilgesiu. Nijolės Miliauskaitės darbai vizualūs ir santūrūs. Eilėraščiuose poetė neiškelia savojo „aš“, daugiau dėmesio skiria kitiems žmonėms ir daiktams, apie kuriuos rašo.

Nepaisant drovumo, autorės darbai buvo sutikti itin palankiai ir pasisekimo sulaukė tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Nijolės Miliauskaitės kūriniai buvo išversti į anglų, vokiečių, lenkų ir kitas kalbas, taip pat jie įtraukti į mokyklinę programą.

Iš viso išleisti trys jos rinkiniai. Tai „Uršulės S. Portretas“, „Namai, kuriuose negyvensim“, „Uždraustas įeiti kambary“. Taip pat dalis kūrybos spausdina rinkinyje „Širdies labirintas“, paremtame autorės sudaryta rinktine „Sielos labirintas“.

Nijolė Miliauskaitė yra 2000-ųjų metų Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė. Taip pat ji buvo apdovanota Jotvingių premija, Lietuvos rašytojų sąjungos premija bei Zigmo Gėlės literatūrine premija.

Premijomis apdovanotus autorės darbus vertina skaitytojai ir kritikai, tad kviečiame jos ir kitų poetų knygas įsigyti internetu.