Knygų rinkiniai IKI -30% PIGIAU! Naršykite čia >>

Rebeka Una (g. 1979 m. rugsėjo 25 d., Kaune) – lietuvių rašytoja.

Tikrasis rašytojos Rebekos Unos vardas yra Jurga Šalaševičiūtė. Ji gimė ir augo Kaune, baigusi mokyklą studijavo Vytauto Didžiojo universitete, kur baigė anglų kalbos specialybę. Vėliau autorė studijavo Vilniaus edukologijos universitete bei Birmingemo Maryvale institute.

Rebeka Una knygos

Rasta: 8

Atjunk | Rebeka Una
-70% su kodu: PATOGU
14,25 €
Kaina su kodu: 4,27 €
Turime sandėlyje
Paskutiniai vaikai | Rebeka Una
-10% su kodu: PATOGU
9,69 €
Kaina su kodu: 8,72 €
Turime sandėlyje
Rasta: 8Rebeka Una ne vienerius metus dėstė universitetuose ir kolegijose, dirba mokytoja, savanoriauja.

Literatūrinis debiutas įvyko 2019-ais metais. Rašytoja Rebeka Una žurnale „Tapati“ išspausdino du apsakymus. Šie kūriniai skirti suaugusiai auditorijai. Netrukus autorė publikavo ir apsakymą vaikams, kuris buvo paverstas radijo pjese.

Pirmoji Rebekos Unos knyga – romanas paaugliams „Atjunk“. 2014-ais metais autorė dalyvavo leidyklos „Alma Littera“ skelbtame pirmajame Lietuvoje paauglių ir jaunimo literatūros konkurse, kuriame tapo nugalėtoja. Istorija pasakoja apie keturiolikmetę mergaitę, gyvenančia pasaulyje, kuriame neliko nei pojūčių, nei jausmų. Visa tai perkelta į dirbtinę sistemą, kurioje galima bendrauti. „Atjunk“ – knyga, kuri įspėja, kas gali nutikti netolimoje ateityje.

Debiutinis rašytojos romanas buvo įvertintas  Prano Mašioto premija ir išrinktas Metų knyga paaugliams

Antroji rašytojos knyga – šilta istorija „Pijus ir Nikolas“, pasakojanti apie berniuką, kurio kišenėse visada galima rasti dovanų. Tai istorija apie draugystę ir dalijimosi džiaugsmą. Knyga idealiai tinkama Kalėdų metui.

„Barbora ir Pelkių senelis“ – trečioji Rebekos Unos knyga. Tai stebuklinga pasaka apie tikėjimą ir netikėjimą. Barbora netiki Pelkių seneliu, o šis – žmonėmis. Nuostabi ir jaudinanti istorija.

Vėliau sekė knygos „Aš esu Tomas, seklys“, „Labas, aš Tadas“, psichologinė drama paaugliams „Šeštadienį, aštuntą valandą“, ir vėl nugalėjusi „Alma Littera“ paauglių ir jaunimo literatūros konkurse bei distopinis romanas „Gyvažmogis“.

Įtaigumas, originalūs siužetai, vertybių aukštinimas, šiuolaikiškumas – pagrindiniai autorės kūrybos bruožai. Jos knygos buvo įvertintos tiek skaitytojų, tiek kritikų. Rebeka Unos romanas „Atjunk“ įtrauktas į reikšmingiausių knygų šimtuką bei populiariausių 2016-ų metų lietuvių autorių grožinės literatūros penketuką. Knyga „Aš esu Tomas, seklys“ įtraukta į 2016-ų metų Metų knygų penketuką.

Jaudinančios ir dinamiškos knygos sudomins jaunąją skaitytojų auditoriją. Kviečiame jas įsigyti internetu.