NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Renė Dekartas (prancūziškai René Descartes; 1596 m. kovo 31 d., Descartes, Prancūzija - 1650 m. vasario 11 d., Stokholmas, Švedija) – prancūzų filosofas, matematikas ir fizikas, racionalizmo pradininkas.

Renė Dekartas gimė didikų šeimoje. Jis studijavo filosofiją bei gamtos mokslus, taip pat teisę.

Renė Dekartas (Rene Descartes) knygos

Rasta: 4

Sielos aistros | Renė Dekartas (Rene Descartes)
-10% su kodu: PATOGU
15,61 €
Kaina su kodu: 14,05 €
Turime sandėlyje
Rinktinė. Proto vadovavimo taisyklės. Samprotavimas apie metodą. Apmąstymai apie pirmąją filosofiją. Filosofijos pradai | Renė Dekartas (Rene Descartes)
-10% su kodu: PATOGU
19,29 €
Kaina su kodu: 17,36 €
Turime sandėlyje
Metafiziniai apmąstymai. Kartu su prieštaravimais ir atsakymais | Renė Dekartas (Rene Descartes)
-10% su kodu: PATOGU
24,73 €
Kaina su kodu: 22,25 €
Turime sandėlyje
Rasta: 4

1618-tais metais mokėsi karo mokykloje ir šią baigęs tarnavo kariuomenėje Nyderlanduose. Šioje šalyje jis sukūrė ir didžiąją dalį savo mokslinių bei filosofinių tekstų.

Šios asmenybės biografijos faktų galite nežinoti, tačiau žymiausią jo frazę, ko gero, girdėjo visi. Tai yra „mąstau, vadinasi, egzistuoju“. Šis teiginys padeda žmogui suvokti save, kaip mąstantį objektą, kuris gali abejoti, pritarti ar neigti. Filosofas teigė, kad visi žmonės iš prigimties turi vienodą gebėjimą priimti tinkamus sprendimus. Autorius nagrinėjo ne tik filosofinius, bet ir etinius klausimus.

Svarbiausiais Rene Dekarto filosofijos veikalais laikomi „Samprotavimas apie metodą: teisingai nukreipti savo protą ir ieškoti tiesos moksluose“, „Apmąstymai apie pirmąją filosofiją, kuriais įrodinėjamas Dievo buvimas ir sielos nemirtingumas“, „Filosofijos principai“, „Sielos aistros“ bei „Tiesos ieškojimas remiantis natūralia šviesa“. Dalį šių kūrinių kviečiame įsigyti internetu.

Šiandien mokslininko ir filosofo veikalai yra itin svarbus palikimas, tačiau 1633-1647 metais jie buvo draudžiami katalikų bažnyčios, smerkiami ir net viešai deginami.

Renė Dekarto idėjos ir mintys padarė didžiulę įtaką ateities mokslininkams bei filosofams. Ypač stipriai palietė rašytojo Baruch Spinozai, vokiečių filosofo Imanuelio Kanto, anglų filosofo Džono Loko, mokslininko Gotfriedo von Leibnico darbus

R. Dekartas ypač pasižymėjo fizikos srityje. Jis suformavo veiksmo ir atoveiksmio bei judesio kiekio tvermės dėsnį, taip pat išplėtojo mechanistinę Saulės sistemos planetų susidarymo koncepciją. Kaip matematikas Renė Dekartas paliko pėdsaką pradėjęs naudoti kintamojo dydžio ir funkcijos sąvokas, taip pat sukūrė koordinačių sistemą. Šiam mokslininkui galime dėkoti ir už kintamųjų dydžių simbolius, koeficientus bei laipsnio žymėjimą.

Renė Dekartas mirė Švedijoje, kurioje apsigyveno karalienės kvietimu. Šioje šalyje jam buvo sunku, mat filosofas mėgo šiltą klimatą ir Stokholmas jam dėl to pasirodė labai nesvetingas. Mokslininkas palaidotas Paryžiuje.