NAUJIENA! -30% nuolaida visai BIOK kosmetikai! Naršykite čia >>

Vaiva Bukelskytė prieš keletą metų metė darbą ir išvyko į tolimąją ir paslaptingąją Kiniją.
Tolimuosiuose Rytuose neplanavo užsibūti. Pirmą kartą Kinijoje lankėsi 2005 m.  Kai 2014 m. išskrido į Pekiną, galvojo pabūti čia metus. Norėjo šiek tiek padirbėti anglų kalbos mokytoja ir grįžti į Lietuvą, tačiau likimas buvo parengęs kitokį scenarijų.

Vaiva Bukelskytė knygos

Rasta: 1

Uždraustosios Kinijos paslaptys | Vaiva Bukelskytė
-30% su kodu: PATOGU
17,79 €
Kaina su kodu: 12,45 €
Turime sandėlyje
Rasta: 1

Mergina liko Kinijoje, sukurė šeimą ir susilaukė dukters. Dabar šią šalįvadina prisijaukintu snaudžiančiu dragonu.

Vaiva Bukelskytė pasakoja, kad didžiausias iššūkis buvo mesti sėkmingą darbą valstybinės įstaigos rinkodaros skyriuje - šiam sėkmingai vadovavo net keletą metų. Tačiau nunešusi prašymą direktorei, Vaiva Bukelskytė žinojo, kad ir jos vadovė prisidės prie šios svajonės išsipildymo. Kiniją ji irgi įsimylėjo išvykusi į komandiruotę - į Gujango miestą vyko kaip Turizmo departamento atstovė.

Kelionių patirtis ir daugybė užmegztų naujų pažinčių lėmė, kad vieną dieną Vaiva nusprendė įsikurti Pekine. Kaip pati pasakoja, Lietuvoje ji dar nebuvo sukūrusi šeimos, neturėjo vaikų, todėl norėjo pasinaudoti laisve ir likimo teikiama galimybe.

Viena didžiausių kliūčių, kuri trukdė mėgautis Kinija pasirodė kalba. Visą gyvenimą Vaiva Bukelskytė į kinų kalbą žiūrėjo kaip į egzotiką, o ne praktinio pobūdžio dalyką. Tačiau lankydamasi Šanchajuje suprato, kad nemokėdama kinų kalbos ji šioje šalyje vargs ir vargu ar išgyvena. Sunegalavusi  vos sugebėjo taksistui paaiškinti, kad jai reikia į ligoninę, o ten nuvykus neatsirado nė vieno, kas mokėtų anglų kalbą. Vaiva Bukelskytė sako, kad tada taip supyko, kad... nusprendė išmokti kinų kalbą.

Kinų kalbos Vaiva Bukelskytė mokėsi dar Vilniuje, tačiau dėl dažnų komandiruočių ir lėto mokymosi tempo pažanga buvo minimali. Būdama Kinijoje ji pajuto, kad geriausia mokytis ten, kur šia kalba kalbama ne auditorijose, bet gatvėse, parduotuvės ir kavinėse.

Kinijoje Vaiva Bukelskytė įsidarbino anglų kalbos mokytoja – šalyje didelė tokio darbo paklausa, nes kiekviena mokykla privalo turėti anglų kalbos mokytoją iš užsienio. Vaiva Bukelskytė teigia, kad gauti mokymo sertifikatą nesunku, bet užtrunla darbo vizos išdavimas.

Naujoje savo knygoje "Suprasti Kiniją" Vaiva Bukelskytė pasakoja apie tai, ką spėjo Kinijoje pamatyti, sužinoti ir pažinti per visus gyvenimo ir kelionių Kinijoje: Kinijos tradicijas, kultūrą, žmones. Knygoje daug įdomių istorijų, faktų ir patarimų, kurie padės geriau suprasti Kiniją ir jos gyventojus, be to bus naudingi keliautojams.