NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Valdas Adamkus (g. 1926 m. lapkričio 3 d. Kaune) – politikas, Lietuvos Respublikos Prezidentas, aplinkosaugininkas, autorius.

Valdas Adamkus – iškili Lietuvos asmenybė su turtinga biografija, tačiau tik 2021 m.

Valdas Adamkus knygos

Rasta: 5

Esu vienas iš jūsų. Rinktinės Prezidento kalbos | Valdas Adamkus
-10% su kodu: PATOGU
7,59 €
Kaina su kodu: 6,83 €
Turime sandėlyje
Esu vienas iš jūsų. Rinktinės Prezidento kalbos (knyga su defektais) | Valdas Adamkus
-10% su kodu: PATOGU
3,99 €
Kaina su kodu: 3,59 €
Turime sandėlyje
Rasta: 5

pasirodė pirmoji išsami biografinė knyga „Adamkus“, kurios autorius Egidijus Aleksandravičius.


Jis gimė ir augo Kaune, karo metais kartu su tėvais išvyko į Vokietiją, kur mokėsi lietuvių gimnazijoje, vėliau – Miuncheno universitete. 1949-ais metais jis išvyko į JAV. Čia Valdas Adamkus baigė inžinerijos mokslus.

Valdas Adamkus dirbo JAV Aplinkos apsaugos agentūroje, vadovavo tyrimo centrui. Visą laiką Valdas Adamkus bendravo su Lietuvos išeiviais, dalyvavo visuomeninėje veikloje, priklausė įvairioms Amerikos lietuvių organizacijoms, rengė protestus prieš mūsų šalies okupaciją.

Reguliariai lankytis Lietuvoje Valdas Adamkus pradėjo nuo 1972-ų metų. Atvykęs rėmė įvairius aplinkosaugos projektus, tiekė techninę pagalbą. Lietuvai atgavus nepriklausomybę Valdas Adamkus vadovavo kandidato į šalies prezidentus Stasio Lozoraičio rinkiminei kampanijai, įsitraukė į aktyvų politinį gyvenimą, vėliau pats kandidatavo į Lietuvos valdovo postą bei buvo išrinktas 1998-tais metais.

Valdas Adamkus už savo politinę, visuomeninę ir aplinkosaugos veiklą apdovanotas keliomis dešimtimis Lietuvos ir kitų šalių apdovanojimais ir ordinais. Taip pat prezidentas yra daugybės universitetų garbės daktaras.

Prezidentas apie savo gyvenimą ir veiklą išleido keletą knygų. 2011-ais metais pasirodė „Paskutinė kadencija. Prezidento dienoraščiai“. Šiame leidinyje skelbiami autoriaus dienoraščiai, atspindintys laikotarpį po 2003-ių metų rinkimų. Tapęs prezidentu Valdas Adamkus pradėjo nuosekliai fiksuoti įvairius įvykius, nevengia jų komentuoti, analizuoti, atvirauti.

2015-ais metais išleistas tęstinis kūrinys „Pareigos, kurios nesibaigia“. Tai taip pat dienoraščiai, tik šį kartą jie pasakoja apie politinio ir visuomeninio gyvenimo įvykius jau valdant prezidentei Daliai Grybauskaitei.

2016-ais metais skaitytojus pasiekė dar viena knyga – „Valdas Adamkus. Pokalbiai nesilaikant protokolo“. Ji skirta autoriaus 90-ies metų jubiliejui. Dalies knygos autorius yra Arnas Ališauskas, dirbęs Valdo Adamkaus komandoje. Knyga sudaryta remiantis vaizdo ir garso archyvais, atskleidžiančius naujus faktus iš prezidento asmeninio ir politinio gyvenimo tiek vaikystėje, tiek išeivijoje. Knygos stilius – pokalbiai ir dialogai, kuriuose nepaisoma taisyklių.

2018-ais pasirodė dar vienas leidinys – „Esu vienas iš jūsų. Rinktinės Prezidento kalbos“. Knygoje surinktos įdomiausios Valdo Adamkaus kalbos ir citatos iš to meto, kai jis užėmė Lietuvos prezidento pareigas.

Biografinė literatūra – puiki proga susipažinti su svarbia asmenybe, jo gyvenimu, kūryba ir darbais. Tad kviečiame leidinius pirkti internetu ir papildyti lentynas vertingais kūriniais.