NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Yukio Mishima (1925 m. sausio 14 d. – 1970 m. lapkričio 25 d.) – japonų rašytojas, dramaturgas, aktorius ir režisierius.

Yukio Mishima biografija labai įdomi. Jis buvo aukšto valstybės tarnautojo sūnus, mokėsi Tokijo aristokratų mokykloje.

Yukio Mishima knygos

Rasta: 3

Auksinė šventykla (knyga su defektais) | Yukio Mishima
-10% su kodu: PATOGU
3,99 €
Kaina su kodu: 3,59 €
Turime sandėlyje
Auksinė šventykla | Yukio Mishima
-40% su kodu: PATOGU
11,79 €
Kaina su kodu: 7,07 €
Turime sandėlyje
Rasta: 3

Antrojo pasaulinio karo metais, fiziškai neatitikęs karinės tarnybos reikalavimų, dirbo Tokijo fabrike, o po karo Tokijo universitete studijavo teisę.

1948-1949 metais Yukio Mishima dirbo Japonijos finansų ministerijos bankininkystės skyriuje. Pirmasis jo romanas „Kaukės išpažintis“ – iš dalies autobiografinis kūrinys, kuriame aprašomas homoseksualus žmogus, turintis slėpti savo seksualinius polinkius nuo aplinkinės visuomenės. Šis romanas iš karto sulaukė pripažinimo ir autorius visiškai atsidavė rašymui.

Po pirmosios sėkmės jis parašė keletą romanų, kurių pagrindinius veikėjus kankina įvairios fizinės ar psichologinės problemos arba jie yra apsėsti nepasiekiamų idealų, dėl kurių kasdienė laimė tampa neįmanoma. Tai pagrindiniai autoriaus kūrybos bruožai.

Romanas „Auksinė šventykla“, pasirodęs 1956-ais metais yra šiuolaikinė alegorija apie žmogaus būties tragizmą ir pasakoja apie budistų vienuolį, kuris sudegino šventyklą, nes nebegalėjo pakelti jos grožio.

Paskutinis autoriaus Yukio Mishima kūrinys buvo keturių tomų epas (orig. pav. „ Hōjō no umi“), kurį daugelis laiko didžiausiu rašytojo pasiekimu. Romanų veiksmas vyksta Japonijoje ir apima laikotarpį nuo maždaug 1912 m. iki XX a. septintojo dešimtmečio. Kiekviename iš jų vaizduojama skirtinga tos pačios būtybės reinkarnacija.

Šiose knygose veiksmingai perteikiama vis stiprėjanti paties Mišimos manija kraujui, mirčiai ir savižudybei, jo susidomėjimas save naikinančiomis asmenybėmis.

Yukio Mishima kūriniams būdingas japoniškas jausmingas ir vaizduotės kupinas dėmesys gamtos detalės. Dėl netikėtų siužetų, įžvalgios psichologinės analizės ir tam tikro santūraus humoro autoriaus kuriama literatūra tapo plačiai skaitoma visame pasaulyje.

1970 m. lapkričio 25 d. Yukio Mishima kartu su keturiais bendraminčiais, tą pačią dieną įteikęs leidėjui paskutinę keturių romanų ciklo dalį, užgrobė šalies generolo kabinetą karinėje būstinėje netoli Tokijo centro.

Susirinkusiems kariškiams jis iš balkono pasakė kalbą, skatinančią perversmą, tačiau jų reakcija buvo nepalanki ir rašytojas tradiciniu būdu įvykdė seppuku savižudybę. Taip pasaulis neteko talentingos asmenybės, tačiau kviečiame skaityti jo vertingą literatūrinį paveldą. Knygas patogiai įsigykite internetu.