Uždaryti

Afganistano daktaras

-26%

Afganistano daktaras

(2 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 2 darbo dienos
Leidėjas: Alma littera
Išleidimo metai: 2017
Formatas: 14x24, kieti viršeliai
Puslapių skaičius: 328
ISBN ar kodas: 9786090128091
SKAITYTI IŠTRAUKĄ
Pirkite dabar!
Internetu: 8,99 €
Knygyne*: 11,99 €
Sutaupote: 3,00 € (26%)
Turime sandėlyje!
Greitas atsiėmimas Vilniuje

Anotacija

Afganistane dirbęs karo medikas Vilius Kočiubaitis įsitikinęs, kad rašyti apie Afganistaną gali tik ten pabuvojęs. Atidėjęs savo išsamią monografiją apie Vištytį, jis parašė romaną „Afganistano daktaras“ – apie žmogaus vidinę kelionę ir ramybės paieškas vienoje neramiausių vietų žemėje.

Pagrindinis romano veikėjas – gydytojas Vilhelmas Vėberis po kurio laiko grįžta dirbti į Afganistano ligoninę. Jis supranta, kad tai gana keista, bet būtent čia, tame pragare, jis ieško sielos ramybės. Kasdienybe tapusi akistata su mirtimi ir nuolatinės, skausmingos išlikimo pamokos padeda gydytojui pabėgti nuo savo vidinių demonų. Gydytojas bando prisitaikyti prie krašto papročių, jis kasdien stebi skurdžią vietinių kasdienybę, smurtą ir neapykantą kitatikiams, giliai įsišaknijusias viduramžiškas tradicijas.
Bekeliaudamas po karo ir nesibaigiančių konfliktų nuniokotą šalį gydytojas vis sutinka čia atklydusių svetimšalių.  Tarp jų – moteris, kuri tampa savotiška kitoniškumo patirtimi gydytojo gyvenime. Dešimt kartu praleistų dienų taip ir lieka trumpu jausmų blyksniu. Moteris negali prisitaikyti prie svetimos ir emocionaliai atšiaurios šalies, ji čia neranda priebėgos nuo savo šmėklų.

Romanas „Afganistano daktaras“ nukelia į bekraščius Afganistano smėlynus ir į klaidžius žmogaus sielos užkaborius. Čia atrasite ne tik keliones po svetimą šalį, pažinsite vietinių būdą, politines peripetijas, nuolatinį balansavimą tarp suktybių ir geraširdiškumo, bet ir vidines keliones į save, šiek tiek meilės ir erotikos, šiek tiek vyriško šiurkštumo ir taupiai reiškiamų emocijų.
Pats autorius taip pat pripažįsta, kad jo romanas nėra apie misiją Afganistane, o veikiau apie žmogaus sielą, todėl jame nėra karo tiesiogine prasme, jis jaučiamas ir regimas per žmones, aplinką, pokalbius ir situacijas.

Vilius Kočiubaitis (g. 1963) – karo gydytojas, majoras, šiuo metu tarnauja Lietuvos kariuomenėje ir dirba Marijampolės ligoninėje, yra šauktinių ekspertizės komisijos pirmininkas. Dvejus metus tarnavo Afganistane, dirbo Kabulo ir Goro provincijose.

„Afganistano daktaras“ – antrasis V. Kočiubaičio romanas. Pirmąjį – „Miestelis, kuris buvo Jo“ išleido 2013 metais. Taip pat jau yra išleidęs dviejų tomų monografiją „Vištytis“ ir pradėjęs rengti naujus jos tomus. Šį darbą atidėjo, kai pradėjo rašyti romaną „Afganistano daktaras“.

„Rankraštį perskaičiau vienu prisėdimu. Nuo tų laikų, kai rankose laikiau „Tūkstantį ir vieną naktį“, nebuvau taip įnikęs skaityti jokios knygos“.
Dr. Gintautas Grabauskas, Mičigano universitetas

Atsiliepimai

2017 m. lapkričio 11 d.
Jurgita
Gera knyga. Matyt, tik ten buvęs žmogus gali taip aprašyti, kad jautiesi tarytum pats keliautum kartu... Džiaugiuosi, kad lietuviai rašo tokias knygas.
2017 m. gegužės 31 d.
Povilas
Perskaičiau negalėdamas atsitraukti, visiems, skaitantiems geras knygas, rekomenduoju.
Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
Šmogus
Sara Poisson
Internetu:
9,69 €
Knygyne*:
10,69 €
Kalno saugotojas
Danielius Mušinskas
Internetu:
3,99 €
Knygyne*:
7,44 €
Kai laukdavo balti langai
Milda Telksnytė
Internetu:
4,19 €
Knygyne*:
4,99 €
Išduoti, išsižadėti, apšmeižti
Herkus Kunčius
Internetu:
1,69 €
Knygyne*:
5,79 €
Dangiškasis kinematografas
Teodoras Četrauskas
Internetu:
1,79 €
Knygyne*:
5,42 €
Pastovumas ir tėkmė. Kultūros fenomenologijos apybraižos
Algis Mickūnas
Internetu:
4,99 €
Knygyne*:
6,99 €
Labai keistas namas
Jaroslavas Melnikas
Internetu:
1,99 €
Knygyne*:
5,18 €
Būtieji kartiniai
Aidas Marčėnas
Internetu:
4,79 €
Knygyne*:
9,59 €
Kitas Elenos gyvenimas
Teodora L.
Internetu:
2,80 €
Knygyne*:
3,18 €