Uždaryti

Nuo tradicinės polifonijos iki polifoninės tradicijos

Nuo tradicinės polifonijos iki polifoninės tradicijos

(0 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 1 darbo diena
Leidėjas: Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas
Išleidimo metai: 2016
Formatas: 15x21, minkšti viršeliai
Puslapių skaičius: 355
ISBN ar kodas: 9786094251771
Pirkite dabar!
Internetu: 9,99 €
Knygyne*: 11,10 €
Sutaupote: 1,11 € (10%)
Turime sandėlyje
Vilniuje atsiimk po 15 min!

Anotacija

Šioje etnomuzikologinėje knygoje "Nuo tradicinės polifonijos iki polifoninės tradicijos" siekiama atskleisti šiuolaikinės liaudies muzikos tradicijos tąsos sudėtingumą. Joje apžvelgiama lietuvių muzikos kaita nuo XX a. pradžios, kai Lietuvos kaimuose dar tebegyvavo iš kartos į kartą perduodamos polifoninės giesmės sutartinės (jų užrašymo laiką ir reiškia pirmasis knygos pavadinimo sandas „nuo tradicinės polifonijos“), iki XXI a. pradžios, kai tos sutartinės tapo nebe paveldimos, o išmokstamos, kai jas ėmė puoselėti miestiečių bendruomenė, jos rado savo vietą greta daugybės kitų urbanistinėje aplinkoje gyvuojančių muzikos stilių (tokį laiką žymi antrasis knygos pavadinimo sandas „iki polifoninės tradicijos“). Tyrimas pradedamas svarstymais, kokias naujas dainavimo ir muzikavimo įamžinimo galimybes suteikė garso įrašymo technologija, kaip ji paveikė tradicijos tąsą, ir baigiamas žvilgsniu į šiuolaikinį miestą, kur muzika kuriama, jos klausomasi ir mokomasi pasitelkiant įvairias medijas, kur senosios giesmės virsta „elektroninėmis sutartinėmis“.

Knyga "Nuo tradicinės polifonijos iki polifoninės tradicijos" buvo rašoma dalyvaujant Vilniaus miesto folkloro judėjime, lankant ir stebint įvairius renginius, taip pat pasižvalgant į kitus Lietuvos miestus, neužmirštant, ką teko girdėti kaimuose bei mažuose miesteliuose. Stebėta ir analizuota ne vien, kaip tradicijas tęsia ir puoselėja folkloro judėjimo dalyviai, bet ir kaip tautiniu paveldu remiasi įvairių kitų muzikos stilių kūrėjai bei atlikėjai. Miesto aplinkoje dainavimo ir muzikavimo stiliai suskamba ir pranyksta, o po kiek laiko vėl atgyja (būna sąmoningai atgaivinami). Miesto kultūrinė tradicija yra daugiasluoksnė, todėl šie pasikartojimai vyksta poliritmiškai. Šiuolaikinių muzikos tradicijų tąsa panaši į daugiabalsę partitūrą, įvairiais ritmais pulsuojančią pasikartojimais.

Šiuolaikinės lietuviškos muzikos atpažįstamieji ženklai gali būti atėję iš senų senovės, tačiau gali būti sukurti ir praėjusiame dešimtmetyje. Ženklu gali būti senos moters atliekama rugiapjūtės daina, pasižyminti senojo sluoksnio liaudies melodijoms būdingais bruožais. Tačiau jaunajai klausytojų kartai ne mažiau reikšmingi ir iš folkdžiazo, folkroko ar kitų mišrių muzikos stilių atėję ženklai: birbynės ir saksofono melodijų pynė ar sutartinės dainavimas pritariant roko grupei. Jaunajai kartai folkloras – tai nebūtinai muzika, gyvavusi kaimo aplinkoje, ji gali būti sukurta ir mieste, pogrindinėje įrašų studijoje. Ši muzika yra ne vieno tradicinio stiliaus, bet polistilistinė, kurios audinyje senosios melodijos jungiamos su pačiais įvairiausiais šiuolaikinės muzikos sluoksniais.
Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
Gervėčių melodijos (su CD)
Internetu:
11,29 €
Knygyne*:
12,49 €
Česlovo Milošo žemė
Sudarytoja Nijolė Taluntytė
Internetu:
13,39 €
Knygyne*:
14,59 €
Lietuvių liaudies kosmologija
Pranė Dundulienė
Internetu:
4,29 €
Knygyne*:
5,49 €
Lietuvių šeima ir papročiai
Angelė Vyšniauskaitė, Petras Kalnius, Rasa Paukštytė-Šaknienė
Internetu:
7,69 €
Knygyne*:
11,30 €
Metų ratas. Kalendorinių švenčių muzikinis folkloras ir papročiai (DVD-ROM)
Sud. Daiva Vyčinienė
Internetu:
17,09 €
Knygyne*:
18,99 €
Kanklės lietuvių etninėje kultūroje
Vida Tarnauskaitė-Palubinskienė
Internetu:
4,99 €
Knygyne*:
11,95 €
Rytų Lietuvos ir Vakarų Baltarusijos verbos
Jonas Mardosa
Internetu:
7,19 €
Knygyne*:
7,99 €
Baltų menas (DVD)
Virtuali paroda
Internetu:
15,99 €
Knygyne*:
16,99 €
Lingu palingu balti suoleliai: kalendorinės dainos (su CD)
Parengė Jurgita Ūsaitytė ir Aušra Žičkienė
Internetu:
5,69 €
Knygyne*:
6,49 €
Rytų aukštaičiai vilniškiai (su CD)
Sud. Vytautas Kardelis ir kt.
Internetu:
5,99 €
Knygyne*:
9,99 €