Ženkliai PIGIAU - prekės vos iki 5€! Naršykite čia >>

0
0

Akvilė Kavaliauskaitė (g. 1988 m. vasario 14 d., Ukmergėje) – žurnalistė, laisvai samdoma tekstų autorė, laidų vedėja, seminarų ir mokymų lektorė.

Akvilė Kavaliauskaitė atpažįstama ir visuomenėje matoma asmenybė. Gimusi ir augusi Ukmergėje čia baigė Jono Basanavičiaus gimnaziją. Kūrybiška mergina Vilniaus universitete nusprendė studijuoti žurnalistiką.

Akvilė Kavaliauskaitė knygos

Rasta: 3

Rasta: 3Baigusi mokslus Akvilė išvyko į Ispaniją, kur pragyvenimui užsidirbo dainuodama įvairiuose baruose. Nuotaikingus ir išskirtiniais saviironiškos kūrybos bruožais pasižyminčius tekstus galėjome skaityti žurnale „Panelė“. Autorė rašė įvairiomis temomis, o taip pat ir apie savo nuotykius Ispanijoje.

Akvilės Kavaliauskaitės veidas daugeliui pažįstamas iš populiarios LRT laidos „Emigrantai“. Taip pat Akvilė rašo straipsnius žurnalui „Happy365“ ir kitiems žiniasklaidos leidiniams bei portalams.

Merginos biografiją papildo sėkmingas knygos debiutas. Pirmoji Akvilės Kavaliauskaitės knyga „Du gyvenimai per vieną vasarą“ pasirodė 2015-ais metais. Šiame romane galime įžvelgti labai daug autobiografinių detalių, juk pagrindinė veikėja taip pat bando išgyventi dainuodama ir patiria daug nuotykių.

Romanas ironiškas, pagaulus ir įtraukiantis. Kiekvienas skaitytojas personažuose gali atrasti save, tad nieko keisto, kad vos pasirodžiusi knyga ne vieną savaitę karaliavo geriausiai parduodamų kūrinių dešimtukuose bei buvo puikiai vertinama.

2020-ais metais išleistas novelių rinkinys „Kūnai“ jau šiek tiek kitoks. Tai originalūs, kartais melancholiški, dažnai ironiški tekstai apie įvairius žmones ir jų jausmus. Pati Akvilė Kavaliauskaitė teigia, kad ją įkvėpė gyvenime sutikti žmonės. Trumpomis istorijomis autorė nutapė mūsų visuomenės paveikslą.

„Kūnai“ sulaukė pasisekimo. 2020-ais metais Metų knygos rinkimuose leidinys tapo nugalėtoju suaugusiųjų prozos kategorijoje. Knyga taip pat nominuota Jurgos Ivanauskaitės premijai ir sėkmingai pasirodė „15min geriausių knygų rinkimuose“. Skaitytojai kūrinį išrinko geriausia 2020-ųjų metų lietuvių autoriaus grožine knyga. Dalis rinktinėje išspausdintų novelių išverstos į anglų kalbą.

Autorės talentas neabejotinas, o įvairios premijos, nominacijos ir apdovanojimai tą tik įrodo. Akvilė Kavaliauskaitė savo žiniomis apie rašymą noriai dalijasi kūrybinio rašymo kursuose. Duodama interviu ji atskleidė, kad savo kompiuteryje turi dar kelias nebaigtas knygas. Jei domitės lietuvių autorių literatūra, įvertinta tiek kritikų, tiek gerbėjų, siūlome Akvilės Kavaliauskaitė kūrybą pirkti internetu ir savo vidinį pasaulį praturtinti įdomiais tekstais.