Ženkliai PIGIAU - prekės vos iki 5€! Naršykite čia >>

Carlos Castaneda (Carlos Sezar Arana Castaneda; 1925 m. gruodžio 25 d., San Paulas, Brazilija – 1998 m. balandžio 27 d., San Paulas, Brazilija) – iš Peru kilęs amerikiečių rašytojas, antropologas, išgarsėjęs savo ezoterinių kūrinių apie indėno don Chuano mokymus, serija.


Carlos Castaneda tėvas Cesar Arana Burungaray buvo laikrodininkas.

Carlos Castaneda knygos

Rasta: 12

Rasta: 12

Kai gimė būsimas rašytojas jam buvo 17 metų, o motinai Susana Castaneda Navoa 15-16 metų. Motina buvo silpnos sveikatos trapi mergaitė, ir kai Carlosui buvo 24 metai ji mirė.


Istorijose, kurias supindamas išgalvotus ir realius faktus apie save pasakoja Castaneda,  jis mini močiutę ir senelį, pas kuriuos vaikystėje augo.


Močiutė buvo turkė, stambi, negraži, bet geraširdė moteriškė, kurią Carlos labai mylėjo. Dar viena neeilinė asmenybė jo gyvenime buvo senelis - ekscentriškas nedidukas raudonų plaukų mėlynų akių italas, kuris pasakodavo Carlosui nesibaigiančias istorijas. Tai buvo vienas iš svarbiausių žmonių Castanedos gyvenime. Kai prasidėjo Carloso dvasinis mokymas Meksikoje, don Chuanas pareikalavo pasakyti seneliui sudie.


1951 m. Carlos Castaneda persikėlė į JAV. Studijavo antropologiją Los Andželo universitete. Įvykis, pakeitęs Carlos Castaneda gyvenimą įvyko 1960 m., kai jis, Kalifornijos universiteto studentas, atvyko į Meksiką rinkti medžiagos savo magistriniam darbui ir sutiko doną Chuaną Matusą, jakių genties indėną. Don Chuanas tapo Castanedos dvasiniu mokytoju ir 12 metų dalinosi su juo neįkainojama savo genties patirtimi.


Pagrindinis Don Chuanas tikslas buvo išmokyti Castanedą matyti ne siaurą realiai matomą tikrovę, o didingą anapusinį pasaulį. Iš pradžių norėdamas perkurti ir atverti Castanedos sąmonę indėnas griebėsi gana radikalių priemonių - naudojo vaistažoles, turinčias psichotropinių savybių. Vėliau Castanedos priešai apkaltino jį narkotikų propagavimu.


Studijuodamas pradėjo rašyti autobiografinių knygų seriją apie  šią patirtį, įgytą pas indėnų jakių šamaną don Chuaną. Pagal šią medžiagą 1962 m. apgynė magistro laipsnį, 1973 m. tapo filosofijos mokslų daktaru. 


Savo idėjoms populiarinti įkūrė kompaniją Cleargreen Incorporated.


1960 m. Tichuanoje susituokė su Margaret Runyan, tačiau kartu gyveno trumpai.

Carlos Castaneda mirė 1998 m. balandžio 27 d. Los Andžele nuo kepenų vėžio sukeltų komplikacijų. Kūnas kremuotas, o pelenai išbarstyti Meksikoje.