Chris Anderson (g. 1957 m.) - TED (Technology, Entertainment, Design) prezidentas.

Chris Anderson gimė Pakistane. Vaikystę praleido Pakistane, Indijoje ir Afganistane. Vidurinį išsilavinimą įgijo Anglijoje. 1978 m. Oksfordo universitete baigė Filosofijos, politikos ir ekonomikos specialybę.


Dirbo žurnalistu (net piratiniame radijuje Seišelių salose).

Chris Anderson knygos

Rasta: 2

Rasta: 2

1985 m. už savo lėšas įsteigė Future Publishing leidyklą, kuri leido žurnalus apie kompiuterius, programinę įrangą ir internetą. Vėliau žurnalų tematika išsiplėtė - juose jau buvo spausdinami straipsniai apie muziką, video žaidimus, informacines technologijas, dizainą.1994 m. Chris Anderson persikėlė gyventi į San Franciską, kur tęsė leidybos verslą - pradėjo leisti dar vieną žurnalą Business 2.0. Be to, sukūrė keletą svetainių, pvz. video žaidimų svetainę IGN.com. Jo vadovaujama Future Publishing bendrovė išaugo iki 1500 žmonių, o leidžiamų žurnalų skaičius iki 130 pavadinimų. Nuo 1999 m. šios kompanijos akcijomis prekiaujama Londono vertybinių popierių biržoje.


2001 metais Chris Anderson paliko šį verslą ir tais pačiais 2001 m. jo įkurtas pelno nesiekiantis fondas The Sapling Foundation įsigijo TED konferencijų projektą. Chris Anderson paskelbė naują TED misiją - "Ideas worth spreading".

TED.com
svetainėje talpinamus visų konferencijų vaizdo įrašus gali matyti visas pasaulis. Šiuo metu jau įkurtas ir TED Prize.

Chris Anderson gyvena Niujorke. Žmona - Jacqueline Novogratz, fondo Acumen įkūrėja.


Naujausia lietuvių kalba išleista Chris Anderson knyga - "TED Talks. Viešasis kalbėjimas".