NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Daina Opolskaitė (g. 1979 m. liepos 18 d. Vilkaviškio r.) – rašytoja, Europos Sąjungos literatūros premijos laureatė. Vilkaviškyje baigusi vidurinę mokyklą autorė Lietuvos edukologijos universitete studijavo lituanistiką, o po studijų dirba lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja.

Daina Opolskaitė knygos

Rasta: 6

Kur dingo Edvinas Kratas | Daina Opolskaitė
-10% su kodu: PATOGU
4,69 €
Kaina su kodu: 4,22 €
Turime sandėlyje
Dienų piramidės | Daina Opolskaitė
-10% su kodu: PATOGU
4,49 €
Kaina su kodu: 4,04 €
Turime sandėlyje
Rasta: 6Savo literatūrinę karjerą Daina Opolskaitė pradėjo 1998-ais metais, kai leidinyje „Metai“ publikavo pirmąsias noveles bei kitus trumpus tekstus. Tai pat ji parengė ne vieną knygų apžvalgą, kurios buvo spausdinamos laikraštyje „Šiaurės Atėnai“, „Literatūra ir menas“, „Nemunas“ bei kituose įvairiuose Lietuvos žiniasklaidos leidiniuose.

Pirmoji autorės knyga suaugusiems – novelių rinkinys „Drožlės“. Jis išleistas laimėjus Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos rengtą pirmosios knygos konkursą.

2014-ais metais rašytoja dalyvavo leidyklos „Alma Littera“ rengtame paauglių ir jaunimo literatūros konkurse. Tais metais šis kasmetinis konkursas vyko pirmą kartą. Dainos Opolskaitės romanas „Eksperimentas gyventi“ pelnė prizinę vietą, o po metų pateko tarp Metų knygos nominantų.

Po poros metų tame pačiame konkurse rašytojos knyga „Ir vienąkart, Riči“ išrinkta geriausia. Romanas apdovanotas Vaikų literatūros premija, bei tapo Metų knyga paaugliams.

„Eksperimentas gyventi“ pasakoja apie mergaitę, kuri auga vaikų globos namuose ir kartu su likimo draugais svajoja, kada galės išeiti iš šios baisios vietos. Rašytoja atskleidžia mergaitės, pirmą kartą palikusios globos namus, bandymą prisitaikyti prie pasaulio ir jos brendimo dramą.

Romanas „Ir vienąkart, Riči“ yra apie dviejų vaikinų draugystę. Knyga labai realistinė ir prasminga. Tą įrodo tiek įvairios premijos, tiek ne kartą kartotas kūrinio tiražas.

Trečioji rašytojos knyga jaunimui – „Užraktas“. Pagrindinė veikėja – aštuoniolikmetė Mina, seniai netekusi mamos. Močiutė jos nekenčia, o tėvas nekalba apie praeitį, tad visas šeimos paslaptis merginai tenka išsiaiškinti pačiai.

2019-ais išleistas antrasis novelių rinkinys „Dienų piramidės“. Knygoje rasite autorės trumposios prozos tekstų, kurie įvertinti įvairiomis literatūrinėmis premijomis. Rašytojos kūrybos braižas – atida kalbai.

Viena naujausių Dainos Opolskaitės knygų – „Kur dingo Edvinas Kratas“. Tai dar vienas kūrinys skirtas paaugliams, kuriame pasakojama apie įprastą klasę su įprastomis problemomis. Kai dingsta vienas mokinys, kiekvienas jo klasės draugas išsako savo versiją.

Daina Opolskaitė rašo ir jaunimui, ir suaugusiems. Kviečiame atrasti lietuvių autorių kūrybą ir knygų įsigyti internetu.