Ženkliai PIGIAU - prekės vos iki 5€! Naršykite čia >>

Dan Brown (Denas Braunas, gimė 1964 m. birželio 22 d. Ekseteryje, Niuhemšyre) – JAV rašytojas, detektyvinių trilerių autorius.

Denas Braunas baigė Filipo Ekseterio akademiją (Phillips Exeter Academy), kur jo tėvas buvo matematikos mokytojas. Vėliau studijavo Amfersteno koledže (Amherst College). 1991 m.

Dan Brown knygos

Rasta: 9

Laukinė simfonija | Dan Brown
-20% su kodu: PATOGU
7,79 €
Kaina su kodu: 6,23 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Rasta: 9

atvyko į Holivudą norėdamas tapti dainininku ir pianistu. 1993 m. išleido savo nuosavą albumą. Po išleidimo grįžo į gimtąjį miestelį, kur dirbo anglų kalbos dėstytoju.


Vėliau nusprendė atsidėti kūrybai. 1995 m. išleido „Skaitmeninė tvirtovė”, 2000 m. pasirodė „Angelai ir demonai” , o po metų - „Meteoritas“.


2003 m. pasirodęs „Da Vinčio kodas“ sukėlė knygos „Šventasis kraujas ir šventasis Gralis“ autorių Micheal Baigent ir Ričardas Leigh pyktį. Jie teigė, kad tai jų kūrinio plagiatas ir apkaltino Dan Brown autorių teisių pažeidimu. Po teismų maratono Didžiosios Britanijos Aukščiausiasis teismas Dan Brown išteisino.

Rašytojas domisi istorija, kriptografija, raktais, kodais, simboliais.


Holivude susipažino su savo žmona Blythe Newlon. Jo žmona Blaitė (Blythe) yra istorikė ir tapytoja. Ji turėjo daug įtakos jo darbams, ypač romanui „Da Vinčio kodas“.

2006 m. pasirodė režisieriaus Ron Howard ekranizuotas „Da Vinčio kodas“, kuriame pagrindinį vaidmenį sukūrė Tomas Hanksas.