Ženkliai PIGIAU - prekės vos iki 5€! Naršykite čia >>

0
0

Dan Harris (Daniel B. Harris, g. 1971 m. liepos 26 d., Niutonas, JAV) – amerikiečių žurnalistas, populiarių laidų vedėjas ir knygų apie meditaciją autorius.


Dan Harris gimė garsioje medikų šeimoje.

Dan Harris knygos

Rasta: 1

10% laimingesnis | Dan Harris
-50% su kodu: PATOGU
3,11 €
Kaina su kodu: 1,56 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Rasta: 1

Jo tėvas - Harvardo onkologijos rezidentūros programos komiteto vadovas, o mama – Bostono pagrindinės Masačusetso ligoninės patologė. Žurnalisto brolis Matthew – finansininkas, investuojantis į naujųjų technologijų pramonę. Pats Dan Harris mokėsi Colby koledže Meino valstijoje, o jo Alma Mater ir Masačusetso Laisvųjų menų koledžas yra suteikę jam garbės daktaro vardus.


Nuo 2000 m. dirba reporteriu „ABC News“. Per savo karjerą kūrė reportažus iš masinių susišaudymų vietų JAV, ruošė pranešimus apie Haitį, Mianmarą ir Naująjį Orleaną nusiaubusias gamtos katastrofas, pabuvojo karštuosiuose pasaulio taškuose – Afganistane, Izraelyje, Gazoje, Vakarų Krante ir Irake. Tarp jo pašnekovų – katalikų dvasininkai, savipagalbos guru, ateistai, didžiulių tabako kompanijų savininkai. ir net narkotikų baronai.


Keletas metų, praleistų pavojingiausiose pasaulio vietose, atsiliepė žurnalisto psichinei sveikatai. Sugrįžęs į JAV Dan Harris susirgo depresija ir nerimo sindromu, kuriuos bandė įveikti vartodamas narkotikus. 2004 m. tiesioginio eterio metu Dan Harris patyrė panikos priepuolį – po šio incidento pradėjo domėtis meditacija ir įvairiomis susikaupimo bei nusiraminimo praktikomis. Bendradarbiaudamas su psichikos sveikatos specialistais, religiniais lyderiais ir savipagalbos guru jis išsivadavo iš priklausomybės nuo narkotikų, išmoko medituoti, susigrąžino ramybę ir pasitikėjimą savimi.


Nors Dan Harris pabrėžia esantis pusiau žydas ir laiko save žydų kultūros dalimi, teigia esąs budistas. Jis pasakoja augęs skeptiškų mokslininkų šeimoje, kurioje nebuvo vietos tikėjimui, tačiau pabrėžia, kad budizmas nėra religija tikrąja šio žodžio prasme. Anot jo, tai visų pirma praktika.


Dan Harris apdovanotas ne vienu žurnalistiniu apdovanojimu. Jam įteiktas Edwardo R. Murrow apdovanojimas už istoriją apie irakietį berniuką, o 2009 ir 2014 m. jis gavo „Emmy“ už geriausius tarptautinių naujienų reportažus.


Žurnalistas šiandien gyvena Niujorke kartu su žmona Bianca, sūnumi Aleksandru ir trimis katėmis.


Į lietuvių kalbą išversta svarbiausia jo knyga „10% laimingesnis“, kurioje pasakojama jo gyvenimo istorija.