NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Danutė Gailienė (g. 1951 m. rugpjūčio 10 d. Vabalninke, Biržų rajone) – psichologė, habilituota socialinių mokslų daktarė, Vilniaus Universiteto profesorė.

Danutės Gailienės profesinė biografija itin turtinga. 1974-tais metais ji Vilniaus universitete baigė psichologijos studijas. 1985-tais Maskvos universitete įgijo psichologijos mokslų daktaro laipsnį.

Danutė Gailienė knygos

Rasta: 4

Ką jie mums padarė: Lietuvos gyvenimas traumų psichologijos žvilgsniu | Danutė Gailienė
-10% su kodu: PATOGU
12,39 €
Kaina su kodu: 11,15 €
Turime sandėlyje
Rasta: 4

2001-ais metais apgynė habilitacinį darbą Vytauto Didžiojo Universitete. Nuo 2001-tų metų Vilniaus universiteto profesorė, dirbusi ir kituose Lietuvos universitetuose.

Savo kvalifikaciją Danutė Gailienė kėlė įvairiose Rytų ir Vakarų Europos mokslo institucijose: Miunsterio universiteto Psichologijos institute, Belgijos Antverpeno ir Gento universitetuose ir kt.

Psichologė yra daugybės organizacijų narė, garbės narė, taip pat įkūrėja. Už savo mokslinę veiklą ji buvo apdovanota Vilniaus universiteto Rektoriaus premija, Lietuvos psichologų sąjungos prof. Alfonso Gučo premija, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi ir kitais svarbiais apdovanojimais.

Danutė Gailienė parengė kelis šimtus mokslinių straipsnių, spausdintų Lietuvoje ir užsienyje. Jais šiandien remiasi ir cituoja kiti psichologijos mokslų specialistai. Taip pat profesorė kartu su bendraautoriais išleido įvairių vadovėlių ir monografijų.

Tai knygos „Aš myliu kiekvieną vaiką“, „Jie neturėjo mirti. Savižudybės Lietuvoje“, „Savižudybių prevencijos idėjos“, „Sunkių traumų psichologija: politinių represijų padariniai“, „Gyvenimas po lūžio: kultūrinių traumų psichologiniai padariniai“,,„Asmenybės ir bendravimo psichologija XI–XII kl.“, „Psichologijos pagrindai IX–X kl.“ ir kiti vadovėliai mokyklų bei universitetų studentams.

Pagrindiniai autorės kūrybos bruožai – profesionalus požiūris į problematiką, įsigilinimas į sritį, išsami analizė, informatyvumas.

Profesorė Danutė Gailienė, pasižymėjusi savižudybių ir psichologinio skausmo tyrimų srityje, susidomėjo ir visos tautos patirta trauma, kylančia iš praėjusio amžiaus mūsų šalies istorijos. Savo knygoje „Ką jie mums padarė: Lietuvos gyvenimas traumų psichologijos žvilgsniu“ autorė kalba apie tai, kaip praeities traumas traktuoja sveikatos mokslai ir kaip jos veikia visuomenės atmintį bei žmonių gyvenimą. 2008-tais metais pasirodęs pirmasis knygos leidimas sulaukė palankių atsiliepimų, 2021-tas metais kūrinys apie traumos psichologiją išleistas pakartotinai.

Danutės Gailienės profesiniai darbai rekomenduojami visiems, besidomintiems psichologine literatūra. Kviečiame knygas pirkti internetu ir geriau suprasti save bei supantį pasaulį.