NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Darius Pocevičius (1968 m.) – poetas, vertėjas, publicistas, gidas, literatūros kritikas, rašytojas, dažnai pristatomas ir prisistatantis kaip miesto tyrinėtojas. Savo aistrą sostinės istorijai sutalpinęs į tris knygas: „100 istorinių Vilniaus reliktų“; „Istoriniai Vilniaus reliktai 1944–1990, I dalis“ ir „Istoriniai Vilniaus reliktai 1944-1990, ll dalis“.

Darius Pocevičius knygos

Rasta: 3

Istoriniai Vilniaus reliktai 1944–1990, I dalis | Darius Pocevičius
-10% su kodu: PATOGU
22,99 €
Kaina su kodu: 20,69 €
Turime sandėlyje
Istoriniai Vilniaus reliktai 1944-1990, ll dalis | Darius Pocevičius
-10% su kodu: PATOGU
24,49 €
Kaina su kodu: 22,04 €
Turime sandėlyje
100 istorinių Vilniaus reliktų | Darius Pocevičius
-10% su kodu: PATOGU
20,49 €
Kaina su kodu: 18,44 €
Turime sandėlyje
Rasta: 3Knygose „Istoriniai Vilniaus reliktai 1944–1990, I ir II dalis“ Darius Pocevičius siekia iš naujo pažvelgti į sovietmečio kasdienybę Vilniuje, mėgindamas išvengti pernelyg lituanizuotos, mitologizuotos ar romantizuotos pasakos apie miestą ir pažadinti skaitytojų smalsumą patiems tyrinėti miestą. Šios autoriaus knygos, kaip ir pirmoji sostinės istorijos įdomybes pristatanti knyga „100 istorinių Vilniaus reliktų“, pradėjo leidinių apie Lietuvos sostinę „bumą“.

Už miesto tyrinėjimus rašytojas yra pelnęs Šv. Kristoforo statulėlę, Vilniaus mero premiją ir kitų apdovanojimų. Dariaus Pocevičiaus kūryba, skirta Lietuvos sostinės istorijai atskleisti, yra ypatinga tuo, kad autorius dažnai pateikia apie Vilnių nežinomus faktus ir netikėtus pastebėjimus, kurių nerasime tradicinėse turistams skirtose knygose ar istorijos vadovėliuose. Tai nemaža dalimi lemia domėjimasis gyvąja, autentiškąja miesto istorija.

Įdomus yra žiūros taškas, pasirinktas minėtose knygose pateikiamai informacijai perteikti. Autorius pristato mums jau kiek primirštą sovietmečio kasdienybę ir kultūrą, ieškodamas šiuos aspektus atspindinčių viešosios erdvės reliktų, išlikusių iki šiandien. Ekonomisto ir rinkodaros specialisto išsilavinimą turintis Darius Pocevičius geba to meto sostinės kasdienybę susieti ne tik su plačiai žinomais faktais, bet ir su žmonėmis, kūrusiais sovietinio Vilniaus paveikslą.

Susidomėjusiems šiomis knygomis siūlome susipažinti ir su kita pažintine literatūra, poezijos ir prozos knygomis, kurias galite įsigyti Patogupirkti.lt elektroniniame knygyne. Čia jūsų laukia ir kitos prekės turiningam laisvalaikiui, bei namų jaukumui. Įsigykite internetu dabar!