NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Debi Gliori (g. 1959 m., Glasgow, Škotija) – vaikų rašytoja ir iliustratorė iš Škotijos.

Debi Gliori gimė Glasgow mieste, kalvotoje Škotijoje, buvo vienintelis vaikas šeimoje.

Rašyti vaikams pradėjo 1976 m., vėliau mokėsi Edinburgo menų mokykloje, kurią 1984 m. baigė. Vėliau Debi Gliori gavo Andrew Grant stipendiją studijoms užsienyje.

Debi Gliori knygos

Rasta: 9

Mylėsiu tave, kad ir kas nutiktų | Debi Gliori
  • TOP
    41
    TOP 41
-10% su kodu: PATOGU
8,19 €
Kaina su kodu: 7,37 €
Turime sandėlyje
Nuraminsiu tave, net jei šėls audra | Debi Gliori
-10% su kodu: PATOGU
7,69 €
Kaina su kodu: 6,92 €
Turime sandėlyje
Kaip išmokyti drakonus Žemę tausoti | Debi Gliori
-50% su kodu: PATOGU
7,67 €
Kaina su kodu: 3,84 €
Turime sandėlyje
Širdyje mylėsiu visada | Alan Durant, Debi Gliori
-10% su kodu: PATOGU
8,59 €
Kaina su kodu: 7,73 €
Turime sandėlyje
Pelėdžiuko kiaušinis | Debi Gliori
-10% su kodu: PATOGU
10,49 €
Kaina su kodu: 9,44 €
Turime sandėlyje
KNYGŲ RINKINYS. Debi GLIORI. Mylėsiu tave, kad ir kas nutiktų + Nuraminsiu tave, net jei šėls audra + Kaip išmokyti drakonus Žemę tausoti | Debi Gliori
  • Nemokamas knygos pristatymas
-10% su kodu: PATOGU
25,41 €
Kaina su kodu: 22,87 €
Turime sandėlyje
Rasta: 9

Pasirinko mokytis Milane, čia dirbo ir laisvai samdoma iliustruotoja. 1989 m. ją pastebėjo vaikiškų knygų leidykla „Walker Books“ ir pasiūlė bendradarbiauti.
Šiandien rašytoja gyvena netoli Edinburgo, turi penkis vaikus.

Debi Gliori svarstė apie mokslininkės karjerą, tačiau gimus sūnui nusprendė pasirinkti kūrybą ir meną. Devi mama dar mokykloje skatino dukrą įgyti solidžią profesiją, todėl būsimoji iliustratorė buvo įstojusi į Šv. Andrėjaus universitetą ir galvojo tapti astrofizike. Tačiau kai gavo pasiūlymą išleisti knygą, studijas metė. Vaikiškų knygų rinkoje įsitvirtinti kaip iliustratorei buvo gana sunku, jų netrūko, tačiau stigo rašytojų. Debi Gliori savo iliustracijoms sukūrė tekstus ir... susilaukė sėkmės.

Debi Gliori teigia, kad įkvėpimas ją aplanko dirbant sename sodo reikmenų sandėliuke. Anot jos, augant vaikams, dirbti namie nebuvo galimybių – stalų paviršiai nuolat buvo aptaškyti pomidorų padažu ir išterlioti riešutų sviestu. Dėl šios priežasties ji paprašė savo vyro įrengti nedidelį namuką sode – visose jo sienose ir ant stogo įrengti langai, tad atrodo, lyg sėdėtum sode. Debi Gliori sako, kad tai - jos asmeninė erdvė, kur gimsta idėjos ir aplanko įkvėpimas.

Didžiausias Debi Gliori turtas – vaikai, kuriais ji nepaprastai didžiuojasi. Rašytoja įsitikinusi, kad jei ne jie, ji nebūtų parašiusi nė vienos knygos. Atžalos įkvėpė ne vieną knygelę, tačiau paskutiniosios atsiradimo priežastimi tapo auksaspalvė retriverė Cara.

Debi Gliori  darbai žavi ir kitus žymius rašytojus – viena iš iliustratorės gerbėjų yra pati Hario Poterio serijos kūrėja J. K. Rowling. Debi Gliori apdovanota keliais vaikų literatūros kūrėjams skirtais Jungtinės Karalystės apdovanojimais.

Populiariausia škotų rašytojos knyga „Mylėsiu tave, kad ir kas nutiktų“. Autorė sako, kad tekstą parašė per dvidešimt minučių – vėliau liko jį tik apipavidalinti.