Erichas Fromas (vok. Erich Fromm, 1900 m. kovo 23 d. – 1980 m. kovo 18 d.) – Vokietijos ir JAV psichologas bei filosofas humanistas, vienas neofroidizmo ir froido-marksizmo šakų psichoanalizėje įkūrėjų.


Buvo neomarksistinės Frankfurto mokyklos narys. Jo teoriniai modeliai įtakojo pozityviosios psichologijos susikūrimą XX a.

Erich Fromm knygos

Rasta: 10

Menas mylėti | Erich Fromm
  • TOP
    95
    TOP 95
-50% su kodu: PATOGU
6,49 €
Kaina su kodu: 3,24 €
Turime sandėlyje
Pamiršta kalba | Erich Fromm
-25% su kodu: PATOGU
18,08 €
Kaina su kodu: 13,56 €
Turime sandėlyje
Meilės menas | Erich Fromm, Nikolaj Berdiajev, Otto Weininger
-10% su kodu: PATOGU
1,99 €
Kaina su kodu: 1,79 €
Turime sandėlyje
Rasta: 10

pabaigoje.


Erichas Fromas gimė Frankfurte prie Maino (Vokietija), žydų ortodoksų šeimoje. Jo protėviai buvo rabinai.


Po studijų Frankfurto ir Heidelbergo universitetuose 22 metų jaunuoliui buvo suteiktas filosofijos daktaro laipsnis. Vėliau E. Fromas tęsė mokslą Berlyno psichoanalizės institute.


Nuo 1930 m. E. Fromas bendradarbiavo Frakfurto intituto socialiniuose tyrinėjimuose. Tapo garsiosios Frankfurto mokyklos nariu. 1933 m. į valdžią atėjus nacistams, E. Fromas kartu su Frankfurto universiteto šviesuomene persikėlė į JAV.

Savo tyrinėjimų pradžioje E. Fromas gilinosi į Z. Froido idėjas, taikė jas praktiškai ir radęs silpnų vietų vėliau kritikavo ortodoksinį froidizmą. Tai paskatino jį sukurti savo koncepciją, pavadintą neofroidizmu. Savo darbuose ir veikaluose humanistas didelį dėmesį skyrė laisvės dualizmo sampratai, vyro ir moters santykiams, sukūrė originalią meilės teoriją.


E. Fromas parašė didžiulio pasaulinio įvertinimo sulaukusias knygas: Menas mylėti, Laisvės baimė, Žmogus sau, Sveikoji visuomenė, Psichoanalizė ir religija, Psichoanalizė ir Dzenbudizmas, Turėti ar Būti ir kt.

1969 m., pablogėjus sveikatai, E. Fromas persikėlė gyventi į Šveicariją, kur gyveno iki mirties.