Knygų rinkiniai IKI -30% PIGIAU! Naršykite čia >>

Frank Herbert (g. 1920 m. spalio 8 d. – m. 1986 m. vasario 11 d.) – amerikiečių mokslinės fantastikos autorius.

Frank Herbert išgarsėjo kaip bestseleriu tapusios futuristinių romanų serijos „Kopa“ autorius.

Frank Herbert knygos

Rasta: 8

Kopa (minkštu viršeliu) | Frank Herbert
-10% su kodu: PATOGU
21,59 €
Kaina su kodu: 19,43 €
Turime sandėlyje
Kopos Dievas Imperatorius | Frank Herbert
-10% su kodu: PATOGU
23,39 €
Kaina su kodu: 21,05 €
Turime sandėlyje
Kopos eretikai | Frank Herbert
  • Nauja knyga
  • Nemokamas knygos pristatymas
-10% su kodu: PATOGU
27,49 €
Kaina su kodu: 24,74 €
Knygą turėsime: 2024-06-20
Kopa | Frank Herbert
-10% su kodu: PATOGU
22,99 €
Kaina su kodu: 20,69 €
Turime sandėlyje
Kopa. Mesijas | Frank Herbert
-10% su kodu: PATOGU
19,99 €
Kaina su kodu: 17,99 €
Turime sandėlyje
Kopos vaikai | Frank Herbert
-10% su kodu: PATOGU
22,99 €
Kaina su kodu: 20,69 €
Turime sandėlyje
Rasta: 8

Tai sudėtingi fantastiniai kūriniai, kuriuose nagrinėjamos tokios temos kaip ekologija, žmogaus evoliucija, genetinių manipuliacijų pasekmės, mistinės ir psichinės galimybės. Kūrinys laikomas mokslinės fantastikos žanro Biblija.

Rašytojas baigęs mokyklą dirbo žurnalistu, Antrojo pasaulinio karo metu tarnavo inžineriniame jūrų batalione, po karo studijavo Vašingtono universitete.

Iki 1972-ųjų metų, kai pradėjo rašyti visu etatu, F. Herbert dirbo įvairius darbus ir tuo pat metu rašė mokslinę fantastiką.1947-ais metais autorius pardavė pirmąjį savo tekstą fantastiką spausdinusiam žurnalui. Taip ir nebaigęs universiteto jis vėl pradėjo dirbti žurnalistu, taip pat rašė ir redagavo žurnalą „San Francisco Examiner’s California Living“.

Ankstesnės autoriaus knygos sulaukė kritikų pripažinimo, bet ne komercinės sėkmės, tad jis dirbo žurnalistu, kai išgarsėjo išleidęs epinę knygą „Kopa“ (1965 m.), kuri buvo išversta į 14 kalbų ir parduota maždaug 12 milijonų egzempliorių tiražu – daugiau nei bet kuri kita mokslinės fantastikos knyga per visą istoriją.

Autorius knygą rašė 6 metus. Įdomu tai, kad prieš išleidžiant fantastinį romaną „Kopa“, jį atmetė 20 leidėjų. Galiausiai knygą išleido nedidelė leidykla, kūrinys laimėjo Nebula premiją, o vėliau ir Hugo premiją, bei pamažu išpopuliarėjo.

1975-ais metais Čilės ir Prancūzijos režisierius Alejandro Jodorowsky pabandė sukurti šios knygos kino versiją, apie tai pasakojama dokumentiniame filme „Jodorowsky's Dune“ (2013 m.).

1984-ais metais. ekranizaciją nufilmavo David Lynch. 2021-ais metais prancūzų kilmės kanadiečių režisierius Denis Villeneuve išleido dar vieną versiją, kuri yra paremta pirmąja “Kopos“ dalimi.

Frank Herbert parašė tęsinius „Kopos mesijas“, „Kopos vaikai“ ir „Kopos Imperatorius Dievas“, „Kopos eretikai“, „Kapitula: Kopa“. Vėliau knygų seriją pratęsė Frank Herbert sūnus, bet šios knygos jau nesulaukė tokios didelės sėkmės.

„Kopą“ rekomenduojame įsigyti internetu ne tik mokslinės fantastikos žanro fanams, bet ir visiems, kurie neabejingi ekologijos temai. Frank Herbert kūryba visapusiška ir septintajame dešimtmetyje padarė didelę įtaka gamtosaugininkų judėjimams.