Ženkliai PIGIAU - prekės vos iki 5€! Naršykite čia >>

Žorž Sand (George Sand) 1804 m. liepos 1 d. – 1876 m. birželio 8 d.) – prancūzų rašytoja, feministė, visuomenės veikėja.

Žorž Sand (George Sand) knygos

Rasta: 2

Mažoji Fadetė (knyga su defektais) | Žorž Sand (George Sand)
-10% su kodu: PATOGU
5,79 €
Kaina su kodu: 5,21 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Rasta: 2

Prancūzijos karaliaus Liudviko XVI tolima giminaitė Žorž Sand (tikras vardas Amandina Aurora Liusilė Diupen) augo kartu su savo močiute, vėliau sukūrė šeimą su baronu Diudvanu, su juo susilaukė poros vaikų ir galiausiai oficialiai išsiskyrė, kas tam metui buvo ypač neįprasta ir sukėlė skandalą. Žorž Sand asmenybė kėlė didžiulį pasipiktinimą ne tik dėl skyrybų.

Iš pradžių ji aplinkinių nemalonę užsitraukė savo išskirtine apranga. Žorž Sand mėgo rengtis vyriškais ir gana pigiais drabužiais, tikrai nepritinkančiais jos luomui. Be to, ji rūkė pypkę, kas taip pat atrodė skandalinga ir nepriimtina. Tačiau, nors savo poelgiais ir išvaizda ji kėlė skandalą savo visuomenės sluoksniuose, nesunkiai patekdavo ten, kur aukštuomenė nosies nekiša.

Žorž Sand turėjo ne vieną garsų meilužį, bičiuliavosi su rašytojais Balzaku, Flobertu, Hugo, pati pradėjo kurti. Pirmoji jos novelė, parašyta kartu su bendraautoriu Džiuliu Sandau, pasirodė 1831-ais metais. Vėliau ji sukūrė novelių apie gyvenimą kaime, kitų kūrinių, tarp kurių yra ir scenarijų bei autobiografinė knyga, kurioje autorė aprašo savo romaną. Bibliografiją papildo ir kritika bei politiniai tekstai. Iš viso literatūrinį paveldą sudaro beveik šimtas romanų bei daugybė kitų tekstų.

Savo romanuose rašytoja negailėjo kritikos vyrų dominavimui, vyraujančioms visuomenės moralinėms nuostatoms, pasisakė už visapusišką moterų laisvę. Taip pat dalyje savo kūrinių autorė propagavo utopinio socializmo idėją. Knygose „Rastinukas Fransua“, „Mažoji Fadetė“, „Meistrai varpininkai“ aprašė kaimo tradicijas ir žmonių gyvenimą, kūriniuose „Konsuela“ bei „Grafienė de Rudolstadt“ rašė apie aštuonioliktojo amžiaus meno pasaulį, taip pat į siužetą įtraukė religinius karus.

Žorž Sand rašė atvirai, daug dėmesio skyrė jausmų pasauliui, neteisybės kritikai, priešinosi tikrovei. Rašytojos romanai bei memuarai buvo populiarūs tiek tais laikais, kai buvo išleisti, tiek ir šiandien. Arši kovotoja už moterų ir atstumtųjų laisves kėlė skandalus, vertė diskutuoti, atkreipė dėmesį į įsigalėjusias problemas.

Ši spalvinga asmenybė pralenkė laiką, o jos kūryba labai įvairiapusiška, tad kviečiame knygų įsigyti internetu ir susipažinti su Žorž Sand (George Sand) darbais.