Gregory David Roberts (g. 1952 m. birželio 21 d. Melburne, Australijoje) – knygų autorius, išgarsėjęs tuo, kad pabėgo iš itin gerai saugomo kalėjimo ir savo patirtį aprašė bestseleriais tapusiuose autobiografiniuose romanuose.

Šios asmenybės biografija iš tiesų labai įdomi.

Gregory David Roberts knygos

Rasta: 3

Šantaramas (minkšti viršeliai) | Gregory David Roberts
  • Nauja knyga
-30% su kodu: PATOGU
18,99 €
Kaina su kodu: 13,29 €
Turime sandėlyje
Kalno šešėlis (minkšti viršeliai) | Gregory David Roberts
-25% su kodu: PATOGU
8,99 €
Kaina su kodu: 6,74 €
Turime sandėlyje
Rasta: 3

Gregory David Roberts po nesėkmingos santuokos įklimpo į narkotikų liūną. Norėdamas prasimanyti pinigų kvaišalams jis prisijungė prie nusikalstamos grupuotės ir plėšė bankus. Teigiama, kad apiplėšimo metu vyras dėvėdavo trijų dalių kostiumą ir su apiplėšiamais žmonėmis kalbėdavo itin mandagiai.

Tuo metu būsimas rašytojas tikėjo, kad jo manieros mažina veiksmų žiaurumą. Visgi nusikaltimas yra nusikaltimas ir Gregory David Roberts buvo sugautas bei įkalintas. Iš kalėjimo jis pabėgo 1980-ais metais. 1990-ais sugautas Frankfurte, išduotas Australijai, kur šešis metus praleido kalėjime. Kalėdamas antrą kartą jis pradėjo rašyti knygą „Šantaramas“, kurios rankraštį net du kartus buvo sunaikinę kalėjimo prižiūrėtojai.

Išėjęs iš kalėjimo autorius pagaliau sugebėjo baigti ir išleisti „Šantaramą“. Dažnai diskutuojama, kiek daug knyga paremta tikrais įvykiais. Kalbėdamas apie kūrinį bei jo tęsinį „Kalno šešėlis“, autorius teigia, kad dalis istorijų įvyko iš tiesų, kitos tiesiog pagrįstos jo patirtimi.

„Šantaramas“ pasakoja apie tą laikotarpį, kai autorius, pabėgęs iš kalėjimo, gyveno Indijoje. Čia jis matė ne turistinę šalies pusę. Gyveno tiek prabangoje, tiek ir lūšnynuose. Gregory David Roberts priklausė mafijai. Romanas žaibiškai išpopuliarėjo ir tapo bestseleriu daugelyje šalių. Skaitytojams ypač patiko tai, kad autorius Indiją pavaizdavo su meile ir įkvėpimu, tačiau nepagražindamas jos kasdieninio gyvenimo.

Šiuo metu autorius gyvena tarp Bombėjos ir Ženevos. Būtent Šveicarijoje jis parašė „Šantaramo“ tęsinį „Kalno šešėlis“. Rašytojas sukūrė ir originalų filmo scenarijų, taip pat pradėjo labdaros projektą, kuriame siekia surinkti lėšų medicininei pagalbai.

Gregory David Roberts kūryba apima ne tik knygas. 2020-ais metais pasirodė ir jo debiutinis singlas. Taigi, autorius visapusiškai kūrybiškas ir originalus. Jo knygos patiks visiems, kurie mėgsta realistinę literatūrą, įtraukiančius pasakojimus apie kitų šalių kultūrą, nuotykius, gyvenimą ir meilę. Jei iki šiol neskaitėte Gregory David Roberts romanų, raginame juos įsigyti internetu ir pasinerti į indiškų spalvų sūkurį.