Knygų rinkiniai IKI -30% PIGIAU! Naršykite čia >>

James Patterson (angl. James Brendan Patterson, g. 1947 m. kovo 22 d., Niujorkas, JAV) – populiarus šių dienų amerikiečių rašytojas, rašantis ne tik įtraukiančius trilerius suaugusiems, bet ir įvairiausias knygas vaikams bei paaugliams.

Regis, nėra tokio titulo ir įvertinimo, kurio James Patterson nebūtų pelnęs.

James Patterson knygos

Rasta: 11

Diana, Viljamas ir Haris | Chris Mooney, James Patterson
  • Nemokamas knygos pristatymas
-10% su kodu: PATOGU
35,69 €
Kaina su kodu: 32,12 €
Turime sandėlyje
Mokšė. Blogiausi mano gyvenimo metai | Chris Tebbetts, James Patterson
-15% su kodu: PATOGU
8,19 €
Kaina su kodu: 6,96 €
Turime sandėlyje
Paskutinės Džono Lenono dienos | Casey Sherman, Dave Wedge, James Patterson
  • Nemokamas knygos pristatymas
-10% su kodu: PATOGU
26,79 €
Kaina su kodu: 24,11 €
Turime sandėlyje
Rasta: 11

Į Nobelio literatūros premiją jo įtempto siužeto trileriai tikriausiai nepretenduoja, tačiau dėl to jie nepasidaro mažiau įtraukiantys, o juose veikiančių veikėjų portretai – mažiau įtikinantys. 2016 m. žurnalas Forbes paskelbė, kad jau trečius metus iš eilės rašytojas yra geriausiai apmokamas pasaulyje autorius, kurio sąskaita kasmet pasipildo per 95 mln. dolerių. Manoma, kad per pastaruosius dešimtmečius rašytojo kūriniai jam uždirbo apie 700 mln. dolerių. Jame Patterson gali didžiuotis ir kitais rekordais – parduota apie 400 mln. jo knygų kopijų. James Patterson yra įtrauktas į Gineso rekordų knygą kaip rašytojas daugiausia kartų patekęs į New York Times bestselerių sąrašo pirmąją vietą.

James Patterson ne iš karto tapo rašytoju. Tiesą sakant, pirmoji jo darbo patirtis buvo šiek tiek kitokia. Niujorke gimęs Jamesas – mokytojos ir draudimo brokerio sūnus - jau jaunystėje išsiskyrė neeiliniais gabumus. Jis su pagyrimu baigė anglų kalbą Manheteno koledže. Lygiai taip pat įvertintos ir jo vėlesnės magistro studijos Vanderbildto universitete. Jamesas ruošėsi tęsti akademinę karjerą ir toliau studijuoti doktorantūroje, tačiau netikėtai pasuko į reklamos pasaulį ir tapo kūrybinių tekstų kūrėju. Puikiai su savo užduotimis besitvarkantis jaunuolis greit kopė karjeros laiptais ir netrukus tapo reklamos agentūros Šiaurės Amerikos padalinio vadovu.

1976 m. pasirodė pirmasis rašytojo romanas The Thomas Berryman Number, kurį atmetė net 26 leidėjai. Galiausiai jį išspausdinti ryžosi Little, Brown. Romanas buvo apdovanotas Alano Po premija kaip geriausias debiutas. Nuo to laiko pasirodė 147 jo kūriniai, o jo knygos sudaro apie 6% Jungtinėse Valstijose parduodamų knygų kietais viršeliais skaičiaus. Pastaruoju metu su rašytojo populiarumu negali rungtis net Stephen King, John Grisham ir Dan Brown kartu sudėjus!

Su juo/ jam dirba visa autorių komanda. Kartu su Pattersonu rašo knygas - Michael Ledwidge, Peter De Jonge, Howard Rowan; Ned Rust, Adam Sadler, Leopoldo podagra, Gabrielle Charbonnet, Martin Dugard, Liza Marklund.
Visos jo knygų viršeliai yra vienodi - James Pattersono pavardė rašoma viršuje didelėmis raidėmis, o bendaautoriai apačioje smulkiu šriftu. Neatsitiktinai kritikai vadina James Pattersoną geriausiu pasaulyje detektyvų štampuotoju.

Su juo ir jo romanais siejama net 18 ekranizacijų ir dokumentinių filmų, kuriuose vaidino tokia žvaigždė kaip Morganas Freemanas. Kartai jis pats prodiusuoja pagal jo knygas kuriamus filmus.

James Patterson šlove naudojasi atsakingai. Jis – gerai žinomas JAV filantropas, kuris savo lėšomis įvairiais būdais skatina vaikus skaityti ir populiarina knygų kultūrą. Jis paaukojo per milijoną knygų mažiausiai jų turinčioms šalies bibliotekoms, piniginėmis lėšomis rėmė mokyklų bibliotekas, nepriklausomus knygynus ir netgi atskirų knygynų darbuotojus. Jis yra įsteigęs stipendijas savo ir savo žmonos Susan universitetuose, jo vardu pavadintos ir kelios rašytojams teikiamos premijos.