NAUJIENA! -30% nuolaida visai BIOK kosmetikai! Naršykite čia >>

Janosch (tikroji pavardė Horst Eckert, 1931 m. balandžio 11 d., Zabožė, Lenkija) - vokiečių rašytojas, knygų vaikams autorius ir iliustratorius.


Janosch gimė Zabožės kaime, Aukštutinėje Silezijoje mišrioje vokiečių-lenkų šeimoje. Duodamas interviu jis visada pabrėžia, kad yra Silezijos pilietis.

Po Antrojo pasaulinio karo šeima pabėgo į Vakarų Vokietiją. 1944-1953 m.

Janosch knygos

Rasta: 3

Panama labai graži. Visos Tigriuko ir Meškiuko istorijos vienoje knygoje | Janosch
-27% su kodu: PATOGU
15,44 €
Kaina su kodu: 11,27 €
Turime sandėlyje
Rasta: 3

Janosch dirbo kalviu, marginimo raštų kūrėju, mokėsi piešti. 1953 m. pradėjo studijuoti Mincheno vaizduojamųjų menų akademijoje, tačiau po bandomojo laikotarpio studijas turėjo nutraukti. Nuo tada yra laisvas kūrėjas - dailininkas, eiliuotojas, vaikiškų paveikslėlių knygų ir romanų autorius. Janosch rašė ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Svarbią vietą jo
knygose užima pasakojimas apie vaikystę, augant su užgauliu tėvu ir
dievobaiminga motina. Kitos temos - draugystė, šeimos santykiai,
gyvenimo prasmės paieškos.


1960 m. pasirodė pirmoji Janosch knyga vaikams. Knyga parašyta kartu su George Lentz, kuris įtikino Horstą pasivadinti slapyvardžiu Janosch. Rašytojas išleido daugiau nei 100 knygų vaikams, jos išverstos į 30 kalbų.


Janosch - istorijų bei veikėjų pramanytojas ir išdidus Tigriuko ir Meškiuko tėtis!

"Panama labai graži", parašyta 1978 metais, viena mylimiausių vaikų knygų Vokietijoje, apdovanota Vokiečių jaunimo lietratūros premija. Pagal ją Berlyne pastatyta opera.


Šiuo metu Janosch gyvena tolimoje saloje Tenerifėje, kur vien tik jūra ir saulė ir kur jis labiausiai mėgsta snausti hamake.