NAUJIENA! -30% nuolaida visai BIOK kosmetikai! Naršykite čia >>

Jens Lapidus (g. 1974 m. gegužės 24 d., Hägersten, Švedija) – švedų rašytojas, baudžiamosios teisės advokatas.

Stokholmo Göndal rajone augęs vaikinas studijavo teisę gimtajame mieste ir Londone. Studijuodamas klausė istorijos, filosofijos, komunikacijos ir ekonomikos paskaitų.

Jens Lapidus knygos

Rasta: 3

Padėties šeimininkas | Jens Lapidus
-30% su kodu: PATOGU
19,59 €
Kaina su kodu: 13,71 €
Turime sandėlyje
Išnykti Stokholme | Jens Lapidus
-30% su kodu: PATOGU
17,79 €
Kaina su kodu: 12,45 €
Turime sandėlyje
Rasta: 3Sėkmingai pradėjęs advokato karjerą atstovavo rezonansinėse bylose pačius ryškiausius Švedijos nusikaltėlius. Nuo 2004 m. dirbo advokato padėjėju, o 2007 m. tapo savarankišku teisininku. 2017 m. balandį Jens Lapidus pranešė pasitraukiantis iš profesinės veiklos ir visą laiką skiriantis kūrybai. Dešimties metų teisininko patirtis suteikė jam galimybę giliau pažvelgti į eiliniam piliečiai nematomą šešėlinį Švedijos gyvenimą.

Stambūs narkotikų prekeiviai, etninių mažumų gaujos, kalėjimų grupuotės bei ginklų, narkotikų ir pinigų Bermudų trikampis – tokią tikrovę vaizduoja Jens Lapidus. Jis atvirai pasakoja nesumeluotą gatvių gyvenimą. Jo kūriniai - tai pasauliui nematomos Švedijos visuomenės veidrodis. Skirtingai nei kiti švedų rašytojai, Jens Lapidus vengia daugiasluoksnių charakterių, antiherojų ir lėtai besivystančio siužeto. Jis – greito veiksmo, trumpų aštrių dialogų ir ryškaus pasakojimo kūrėjas.

Rašytojo išgarsėjo 2006 m., pasirodžius pirmajai jo „Juodosios Stokholmo trilogijos“ knygai „Lengvi pinigai“. Po dviejų metų skaitytojai sulaukė istorijos tęsinio „Tik nesusimauk“, o užbaigė trilogiją 2011 m. pasirodęs trileris "Life Deluxe". 2009 m. Jens Lapidus bendradarbiaudamas su iliustratoriumi Peteriu Bergtingu sukūrė grafinį romaną, kuriame istoriją papildo paveikslėliai. Pirmoji „Juodosios Stokholmo trilogijos“ knyga „Lengvi pinigai“ buvo išversta į 20 kalbų ir ekranizuota.

Jens Lapidus kartu su žmona ir trimis vaikais gyvena Stokholme. Švedijoje parduota daugiau kaip milijonas jo knygų kopijų, jis populiarus ir kitose Skandinavijos šalyse. Jo kūriniai išversti į beveik 30 kalbų. Laisvu metu Jens Lapidus dirba modeliu, jis  atstovauja prancūzų juvelyrikos ir laikrodžių prekės ženklą „Cartier“. 2008 m. švedų mados žurnalas „King“ išrinko jį stilingiausiu Švedijos metų vyru.