NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Joanne Harris (g. 1964 m. liepos 3 d., Barnslis, Jungtinė Karalystė) - anglų rašytoja.


Joanne Harris motina - prancūzė, tėvas - anglas, todėl ji laisvai kalba ir prancūzų, ir anglų kalbomis. Būsimos rašytojos seneliai turėjo saldainių parduotuvę. Joanne augo apsupta saldumynų ir senelių pasakų.

Joanne Harris knygos

Rasta: 10

Ledinukų bateliai | Joanne Harris
-30% su kodu: PATOGU
16,31 €
Kaina su kodu: 11,41 €
Turime sandėlyje
Šokoladas | Joanne Harris
-40% su kodu: PATOGU
12,99 €
Kaina su kodu: 7,80 €
Turime sandėlyje
Braškių vagis | Joanne Harris
-30% su kodu: PATOGU
15,59 €
Kaina su kodu: 10,92 €
Turime sandėlyje
Penki ketvirčiai apelsino | Joanne Harris
-40% su kodu: PATOGU
13,59 €
Kaina su kodu: 8,15 €
Turime sandėlyje
Gervuogių vynas | Joanne Harris
-40% su kodu: PATOGU
12,99 €
Kaina su kodu: 7,80 €
Turime sandėlyje
Persikai ponui klebonui | Joanne Harris
-40% su kodu: PATOGU
15,59 €
Kaina su kodu: 9,36 €
Turime sandėlyje
Rasta: 10

Jos prosenelė buvo žolininkė ir gydūnė. Harris tvirtina, kad ji buvusi ragana. Visos šios vaikystės patirtys ir išgirstos istorijos padėjo atsiskleisti būsimam rašytojos talentui.


Joanne mokėsi Veikfildo mergaičių gimnazijoje, paskui Branslio kolegijoje, o vėliau studijavo šiuolaikines ir viduramžių kalbas Šv. Kotrynos kolegijoje Kembridže. Baigusi mokslus iš pradžių dirbo pardavėja, o vėliau 15 metų dėstė prancūzų kalbą Lidso berniukų mokykloje ir dėstė prancūzų literatūrą Šefildo universitete.
Per tą laiką parašė tris romanus: "The Evil Seed"(1989 m.), "Sleep, Pale Sister" (1993 m.) ir "Šokoladas" (1999 m.). Pirmieji du romanai liko nepastebėti, tačiau trečiasis, "Šokoladas", sulaukė didžiulės sėkmės. Jis Sunday Times perkamiausių knygų sąraše pakilo į pirmąją vietą ir buvo įtrauktas į Whitbread Book Award apdovanojimų sąrašą. Kino kompanija "Miramax Films" nusipirko teisę ekranizuoti šį romaną. Filmas sulaukė pagyrų, ypač dėl puikios aktorių Juliette Binoche ir Johnny Depp vaidybos. Romanas išgarsėjo visame pasaulyje. Beje, romanas "Šokoladas" turi tęsinį - tai dar du rašytojos romanai: "Penki ketvirčiai apelsino" ir "Gervuogių vynas".


2004 metais Joanne Harris dalyvavo premijos Whitbread Book Award , o 2005 m.  literatūros premijos Orange vertinimo komisijose.


2007 m. rugpjūčio mėn. Joanne paskelbė pirmąją knygą vaikams ir jaunimui "Runes".
Dabar rašytojos knygos išleistos daugiau nei 40 pasaulio šalių, jos laimėjo nemažai ne tik britų, bet ir tarptautinių apdovanojimų.


Joanne pomėgiai išvardytų "Who’s Who": tinginiauti, dykinėti, plepėti apie nieką, vaidinti labai protingą, erzinti kunigus, be to jai patinka sąmonės užtemimas, netvarka, raganystės, ginkluoti apiplėšimai, arbata ir sausainiai.
Ji nesmerkia kyšininkavimo ir niekada neatsisakys pasiūlymo nuvykti į egzotišką šalį, išgerti šampano ar gauti dovanų geltonąjį deimantą.
Be to, ji groja boso gitara grupėje, kurią pati subūrė būdama 16 metų.

Dabar Joanne Harris gyvena su vyru Kevinu ir dukra Anouchka 15 mylių nuo tos vietos, kur ji gimė.