Knygų rinkiniai IKI -30% PIGIAU! Naršykite čia >>

John Patrick Burdett (g. 1951 m. liepos 24 d.; Anglija, Jungtinė Karalystė) - britų trilerių rašytojas.

Būsimo rašytojo tėvas buvo policininkas, o motina - siuvėja. John nuo vaikystės mėgo skaityti, tačiau pasirinko studijuoti teisę Voriko universitete.

John Burdett knygos

Rasta: 3

Rasta: 3

Baigęs mokslus pradėjo sėkmingą advokatūros praktiką Londone - buvo patarėjas šeimos teisės klausimais.

Vėliau John Burdett daugiau nei dešimt metų gyveno ir dirbo advokatu Honkonge. Jam puikiai sekėsi ir po kelerių metų jis tapo prestižinės advokatų kontoros partneriu.
1995 metais susituokė su Laura Liguori. Santuoka baigėsi skyrybomis, pora susilaukė dukters.

Nors jau pirmieji John Burdett romanai buvo sėkmingi, jis ir toliau dirbo advokatu ir trilerius rašė tik laisvu nuo darbo metu.
Pirmasis Burdett romanas vadinosi "A Personal History of Thirst". Antrojo trilerio veiksmą rašytojas perkėlė į Honkongą, kurio kultūrą ir visuomenę puikiai pažinojo. Tačiau antrąjį romaną skaitytojai pirko nenoriai ir tik audioversija padengė knygos leidybos išlaidas.

Pradėjęs rašyti trečią romaną Burdett išėjo į pensiją ir leidosi į kelionę aplink pasaulį, tikėdamasis rasti įkvėpimo planuojamos naujos romanų serijos intriguojančiam siužetui. Burdett pasirinko Bankoką, kurį kinai vadina "angelų miestu" ir kuriame jis anksčiau lankydavosi turėdamas laisvo nuo darbo laiko. Norėdamas geriau susipažinti su aplinka ir įsijausti į gyvenimo ritmą rašytojas dvi savaites gyveno vienuolyne, o vėliau daug valandų praleido Raudonų žibintų kvartale stebėdamas barus ir gražias moteris.

2003 m. pasirodė pirmasis Bankoko serijos romanas "Bankoko 8". Vėliau sekė "Bankoko tatuiruotė" (2006) ir "Bankoko šmėklos" (2007).

Šiuo metu rašytojas gyvena tarp Prancūzijos ir Bankoko, keliauja, tyrinėja įvairias Tailando vietas ir kaupia įspūdžius būsimiems romanams.