Džonas Irvingas (John Winslow Irving, gimimo vardas John Wallace Blunt Jr.; 1942 m. kovo 2 d. Naujasis Hampšyras, JAV) yra garsus JAV rašytojas ir Oskaro laimėtojas.


Septintajame dešimtmetyje jis studijavo kartu su kitu garsiu rašytoju Kurtu Vonnegutu vienoje meno mokykloje. Maždaug 1975 m.

John Irving knygos

Rasta: 15

Našlė vieneriems metams | John Irving
-25% su kodu: PATOGU
20,89 €
Kaina su kodu: 15,67 €
Turime sandėlyje
Sidro namų taisyklės | John Irving
-40% su kodu: PATOGU
23,09 €
Kaina su kodu: 13,85 €
Turime sandėlyje
Rasta: 15

Irvingas tapo profesoriaus asistentu Maunt Holioko koledže, Didžiojoje Britanijoje.

Irvingas pelnė kritikų pagyras bei populiarumą tarp skaitytojų kai 1978 m. išleido tarptautinės sėkmės susilaukusį kūrinį Pasaulis pagal Garpą. Šis jo kūrinys tapo tarptautiniu bestseleriu ir kultūriniu fenomenu. Jis pavertė Irvingą iš mėgėjo, niekam nežinomo rašytojo į autoritetingą novelistą.

1995 m. išleido knygą Cirko sūnus. Tai pats sudėtingiausias ir sunkiausias jo kūrinys ir visiškai kitoks lyginant siužeto vietą su kitų kūrinių aplinkybėmis. Nors kritikai išpeikė šį kūrinį, tačiau Cirko sūnus tapo nacionaliniu bestseleriu. 1998 m. Džonas Irvingas išleido Našlė vieneriems metams", kurią dienraštis The New York Times išrinko geriausia metų knyga.

Kai kurie Irvingo darbai, tarp jų Sidro namų taisyklės ir Malda už Oveną Minį, tapo bestseleriais ir buvo ekranizuoti. Keleto Irvingo kūrinių siužeto vieta vyksta Ekseteryje, Nju Hampšyre, kur pats Irvingas ir užaugo.

Net keturi Džono Irvingo kūriniai užėmė pirmąją vietą pagal populiarumą The New York Times laikraštyje: Nju Hapmšyro viešbutis, pirmoje vietoje išsilaikęs net septynias savaites, Sidro namų taisyklės, Našlė vieneriems metams ir Ketvirtoji ranka.

Nuo tada, kai pasirodė garsusis Pasaulis pagal Garpą, Džonas Irvingas tapo nepriklausomu rašytoju, galinčiu skirti visą savo laiką ir dėmesį rašymui. Laisvu laiku rašytojas dėstė paskaitas įvairiuose universitetuose, taip pat Džonas treniravo savo sūnaus vidurinės mokyklos imtynių komandą, kadangi pats labai mėgdavo imtynes.